14 firm oskarżonych o wprowadzenie w błąd i sprzedaż programów antywirusów

Amerykański Federalny Sąd Okregowy w Nowym Jorku oskarżył 14 spółek i osób fizycznych o sprzedaż konsumentom narzędzi i programów antywirusowych, pomimo, że ci nie potrzebowali takiej ochrony. Na początku tego miesiąca ten sam sąd wydał wyroki wobec oskarżonych i wyznaczył zapłatę grzywny w wysokości 5 100 000 dolarów. 

Firmy te znane są pod nazwą Pecon Software, PCCare247, Marczak, Laskshmi Infosoul Services i inni

Według Federalnej Komisji ds. handlu, firmy te zatrudniały telemarketerów, którzy w wielu krajach (w tym w Stanach Zjednoczonych) oszukiwali konsumentów celowo wprowadzając ich w błąd i proponowali zakup narzędzi antywirusowych marki takich firm jak: Microsoft, Dell, McAfee i Norton do pozbycia się rzekomo złośliwego oprogramowania z komputera. Ceny wynosiły od 49 do 450 dolarów. Szacuje się, że oszukano w ten sposób dziesiątki tysięcy konsumentów. 

W 2012 roku Federalna Komisja ds. handlu (Federal Trade Commission) ogłosiła, że ​​jej śledztwo doprowadziło do złożenia skargi na wyżej wymienione przedsiębiorstwa. W tym roku, sędzia federalny w Nowym Jorku orzekł, że majątek oskarżonych ma być czasowo zamrożony w celu zabobieżenia dalszych oszustw. Obecnie sąd zdecydował się na zmianę kary i wyznaczył 5 100 000 dolarów grzywny, którą argumentował trwałym zakazem wykonywania wszelkich usług pomocy technicznej związanej z ochroną komputera. Ponadto, sąd w Nowym Jorku, oszukańczym firmom i osobom zakazał kontynuowania takich zwodniczych praktyk i sprzedaży informacji uzyskanych od ofiar.Learn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.