Cyberprzestępcy podszywają się pod Kaspersky Lab Polska

Kaspersky Lab Polska informuje o pojawieniu się masowej wysyłki potencjalnie niebezpiecznych e-maili, w których atakujący podszywają się pod Kaspersky Lab Polska. Firma Kaspersky Lab Polska nie ma nic wspólnego z wysyłką tych wiadomościami.

Wiadomości docierające do użytkowników posiadają temat:

"Uwaga! Wykryto szkodliwe oprogramowanie w Twoim telefonie!" i nakłaniają użytkownika do zainstalowania załączonej aplikacji na system Android.

Załączamy zrzut ekranu tej wiadomości. Wiadomości nie zawierają błędów ortograficznych i gramatycznych, co dość mocno wskazuje na polskie korzenie twórców ataku.

Informujemy, że Kaspersky Lab Polska sp. z o. o. nigdy nie wysyła wiadomości, w których użytkownicy są proszeni o zainstalowanie aplikacji znajdującej się w załączniku.

źródło: Kaspersky LabLearn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.