Gracze komputerowi szczególnie narażeni na zagrożenia internetowe

Nowe badanie na temat bezpieczeństwa graczy komputerowych przeprowadzone przez amerykańską firmę Webroot wykazało, że wielu z nich albo wyłącza ochronę, albo całkowicie rezygnuje z antywirusa w celu maksymalizacji wydajności systemu operacyjnego, tym samym stając się podatym na złośliwe oprogramowanie i ataki internetowe.

Kluczowe wnioski raportu obejmują:

  • Prawie połowa graczy doświadczyła ataku internetowego, z czego 55% ataków spowodowało spowolnienie wydajności systemu i wpłynęło na zachowanie przeglądarki.
  • 35% graczy PC nie posiada żadnego zabezpieczenia lub po prostu polegaja na darmowych narzędziach do oczyszczania systemu.  
  • Trojany, phishing i rootkity to najczęstsze zagrożenia jakim są infekowani gracze.  
  • Najważniejsze cechy programy antywirusowego dla graczy to efektywność i wydajność.
  • Fora internetowe i inni gracze – to źródła z jakich najczęściej korzystają gracze aby uzyskać informacji na tematy bezpieczeństwa.

Co Webroot zaleca graczom?

  • Zainstalować program anty-malware w chmurze, który nie korzysta z sygnatur lokalnych, więc zapewnia znacznie lepszą wydajność systemu w porównaniu do tradycyjnego oprogramowania antywirusowego.
  • Użyć filtrowania adresów URL, które ostrzeże użytkownika przed dostępem do złośliwej zawartości.  
  • Wdrożyć ochronę anty-phishingową. Poświadczenia gier online są często wykorzystywane przez cyberprzestępców.

Dodać od siebie możemy, że nawet zachowując maksymalną ostrożność i tak można zainfekować system i wyczyścić swoje konto:

http://avlab.pl/caphaw-trojan…

Raport powstał na podstawie zabranych ankiet od ponad 1200 graczy podczas konferencji EC3 2014.Learn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.