Świetne narzędzie do oczyszczania komputera z wirusów - Emsisoft Emergency Kit 9 v.beta

Austriacki producent Emsisoft GmbH słynie nie tylko z oprogramowania antywirusowego, który dzięki wspaniałej wykrywalność zyskał sobie w poprzednich edycjach popularność (jednak obarczoną FP z powodu silnika Ikarusa), ale także z narzędzia do prewencyjnego skanowania i oczyszczania systemu z wirusów – Emsisoft Emergency Kit.

Producent informuje na swoim blogu, że właśnie wydał wersję beta Emsisoft Emergency Kit 9, która tak jak i poprzednia edycja nr 8, zawiera w sobie zestaw narzędzi do czyszczenia systemu ze złośliwego oprogramowania:

  • Emsisoft Emergency Kit Scanner  
  • Emsisoft Commandline Scanner
  • Emsisoft BLITZBLANK

Kilka słów o narzędziu

Emsisoft Emergency Kit nie wymaga instalacji, wystarczy rozpakować pobrane archiwum i uruchomić. Narzędzie oparte jest na wielokrotnie nagradzanej technologii skanowania Emsisoft Anti-Malware (silnik Bitdefendera: więcej o silnikach AV) .

Program jest całkowicie bezpłatny do użytku prywatnego: nie ma ukrytych opłat, nie irytuje żadnymi reklamami, nie zachęca do kupna wersji PRO, co więcej, nie potrzebuje do działania połączenia z internetem, które w przypadku zainfekowanego komputera może być niekiedy niemożliwe.

Po co stosować to narzędzie?

1. Po pierwsze, aby upewnić się, że komputer jest wolny od wirusów. Prewencyjnie można pobrać skaner, upewniając się czy na pewno wszystkie pliki i procesy są wolne od przeróżnych spektrum zagrożeń.

2. Po drugie, skaner można przenosić na dyskach USB i pomóc znajomym usunąć uporczywe szkodniki

3. Po trzecie, za pomocą tego narzędzia możliwe jest utworzenie awaryjnego skanera na USB

4. Po czwarte, Emsisoft Emergency Kit 9 zawiera skaner z linii poleceń, idealne rozwiązanie do stosowania w automatycznych skryptach wsadowych.

Recenzja poprzedniej wersji.

Nowości w Emsisoft Emergency Kit 9:

  • Przebudowano interfejs na wzór oprogramowania antywirusowego Emsisoft AV, IS 9.
  • Ulepszono wykrywanie szkodliwego oprogramowania i udoskonalono procedury usuwania.
  • Przeprojektowano system licencjonowania do użytku profesjonalnego.

Przypominamy, że narzędzie jest dopiero w fazie testów, błędy w działaniu mogą się zdarzyć. O oficjalnej stabilnej wersji na pewno Was poinformujemy.

Pobierz z serwera producenta Emsisoft Emergency Kit 9 Beta Learn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.