Test rozwiązań antyspamowych dla firm

Virus Bulletin przetestował 15 rozwiązań antyspamowych do ochrony serwerów pocztowych. Wyniki w tym miesiącu są bardzo dobre. Nie dość, że ilość spamu wzrosła o 1/3, to jego średnie wykrywanie przez testowane produkty wyniosło 99,7 proc. 

Z przetestowaych 15 produktów, aż 8 z nich: Bitdefender, ESET, FortiMail, Kaspersky LMS, Libra Esva , NetMail Secure, OnlyMyEmail i ZEROSPAM, osiągnęło wynik blokowania spamu na poziomie ponad 99,5%, nie generując praktycznie żadnych fałszywych alarmów. Wynik jest o tyle warty pochwały, że ilość próbek na jakich były badane rozwiązania to 130 000 e-maili w ciągu 17 dni.

Według badań Symanteca, wzrost spamu w porównaniu do poprzedniego miesiąca zwiększył się o 1/3, średnia wykrywalność fałszywych wiadomości również była jedna z większych - 99,5 proc. Jednak niewiele to znaczy jeśli, kamapnie spamowe zawierają dziesiątki lub setki tysięcy spamowych wiadomości. Najlepszy wynik osiągnął OnlyMyEmail przepuszczając tylko 0,04 proc. spamu, jednak nadal daje to 520 spamowych wiadomości ze 130 000 próbek.

Pełny raport: https://www.virusbtn.com/viru…Learn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.