Zmień kolor Facebooka - malware zainfekowało już 10 000 użytkowników

Wzbudzanie zaufania, czyli popularny scam powrócił na Facebooka. Oszuści za pomocą aplikacji znowu namawiają użytkowników do zmiany kolorów. Naiwnym internautom zaserwują infekcję komputera i przejęcie fejsbukowego konta.

Badania potwierdziły, że złośliwe oprogramowanie kusi prostymi reklami, które pojawiają się w panelu bocznym Facebooka. Zamiast prowadzić do aplikacji, oczywiście odnośnik przekierowuje użytkownika do złośliwej strony internetowej, która infekuje komputery z Windowsem i Androidem (drive-by-download).  

Szacuje się, że dotąd 10 000 użytkowników Facebooka zostało dotkniętych "zmieniaczem kolorów", który z przerwami pojawiał się w ciągu ostatnich 2 lat.

Każdy nierozsądny internauta, który dał się nabrać i pobrał aplikację, jest natychmiast zobowiązany do usunięcia jej w ustawieniach Facebooka oraz przeskanowania komputera programem Malwarebytes Anti-Malware.

Test programów do usuwania szkodliwego oprogramowania.Learn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.