Upubliczniono wersje beta wszystkich programów z serii avast! 2015

W ostatnich dniach mieliśmy wysyp testowych programów antywirusowych i innych narzędzi. Nowe wersje przygotowali dla nas AVG wydając betę pakietu AVG Internet Security 2015, Emsisoft Emergency Kit 9.0 beta, ESET Smart Security 8 beta, od chińskiego producenta dostaliśmy darmowego Baidu Antivirus 2015 beta oraz stabilne programy Pandy - Panda Free Antivirus 2015 i Panda Internet Security 2015. Od wczoraj do tej grupy dołączył czeski Avast upubliczniając swoje wszystkie produkty z serii avast! 2015.

Nowości we wszystkich produktach avast! 2015

Wydane programy Avasta 2015 są wersjami testowymi, należą do nich: avast! Fee Antivirus 2015, avast! Pro Antivirus 2015, avast! Internet Security 2015 i avast! Premier Antivirus 2015. Poniższe zmiany dotyczą wszystkich wcześniej wymienionych produktów.

  • Dodano skanowanie filtrowania treści internetowych po HTTPS, które może wykrywać zagrożenia i blokować nieodpowiedni kod w szyfrujących protokołach SSL i jego następcy TLS. Avast będzie stosował własne wygenerowane certyfikaty poświadczeń bezpieczeństwa, które będą dodawane do magazynu certyfikatów głównych w Windows, oraz w najpopularniejszych przeglądarkach. Funkcja ta ma za zadanie ochronę przed wirusami w ruchu szyfrowanym.
  • Dodano ochronę sieci domowej, króra ma za zadanie skanować sieć w poszukiwaniu luk w domych urządzeniach podłączonych przez WiFi. Jest to dość nowe podejście i bardzo ciekawe. Avast będzie próbował wykryć potencjalne problemy z podłączonymi urządzeniami przez WiFi i w ustawieniach routera.

  • Dodano SecureDNS (funkcja ta jest dostępna tylko w wersji płatnej), która ma za zadanie chronić router i urządzenia końcowe przed podmianą DNSów. 
  • Dodano inteligentne skanowanie Smart Scan, które charakteryzuje się wykrywaniem zbędnych plików, ustawień systemowych, nieaktualnych programów i skanowaniem domowej sieci.
  • Dodano nowy system supportowania on-line dla subskrymentów z płatną licencją Avasta. 

Poprawiono wiele ogólnych błędów, które obejmują poprawę działania wszystkich komponentów we wszystkich programach Avasta, wpływają na zwiększenie stabilności i wydajności, koncentrują się przede wszystkim na elementach sieciowych i silniku antywirusowym. 

Kolejne wersje poprawki wersji beta mają ukazać się w ciągu najbliższych 14 dni. 

Wersje avast! 2015 Beta do pobrania:

Przypominamy, że oprogramowanie beta może być niestabilne, nie jest w pełni spolszczone i zawiera wiele błędów fleksyjnych. Wersje testowe przeznaczone są dla zaawansowanych uzytkowników. Learn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.