Kaspersky Fake ID Scanner - bezpłatny skaner luk bezpieczeństwa dla systemu Android

W ostatnich paru miesiącach nie brakowało doniesień na temat nowo odkrytych luk w systemie Android. Z myślą o poprawie bezpieczeństwa Kaspersky Lab udostępnił skaner Kaspersky Fake ID Scanner, który ma za zadanie wyszukiwać luki, które mogą narazić użytkownika na utratę danych, prywatność i pieniądzy. 

Narzędzie to skanuje smartfon w poszukiwaniu luk i podopowiada użytkownikowi, które z zainstalowanych aplikacji obniżają poziom bezpieczeństwa. Jednak aplikacja ta nie łata znalezionych luk, tylko proponuje zakup i instalację płatnego mobilnego antywirusa Kaspersky Internet Security for Android.

Naszym zdaniem słowo "Fake" w nazwie jest jak najbardziej na miejscu. Kaspersky Fake ID Scanner "zachowuje się" w podpobny sposób jak fałszywe oprogramowanie (scareware), które skanuje komputer pod kątem błędów, wirusów i porponuje ich usunięcie po zakupie wersji Pro.  Kaspersky Fake ID Scanner działa podobnie, z tą różnicą, że wyszukuje prawdziwe luki i proponuje ich załatanie, jednak wymusza w ten spobób kupno wersji płatnej mobilnego antywirusa Kaspersky Internet Security for Android.

Fake Kaspersky.

Kaspersky Fake ID Scanner posłuży właścicielom urządzeń z Androidem od wersji 2.3 Jeśli ktoś chce pobrać: Bezpłatne pobieranie z Google Play Screeny poniżej.

źródło: Kaspersky LabLearn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.