Antywirusy mobilne Dr.Web chronią przed blokadą ransomware

Aktualizacja artykułu poniżej

Dotarła do nas informacja, że firma Doctor Web zaktualizowała swoje programy antywirusowe przeznaczone na Andorida - Dr.Web Premium 9.01.4 i Light 7.00.14. Jedną z ważnieszych zmian jakie wprowadził producent to dosyć oryginalne wyłączenie niesystemowych procesów działających w tle. 

Dr.Web Premium 9.01.4 i Dr. Web od wersji Light 7.00.14 umożliwiają odblokowanie urządzeń mobilnych, które zostały w różny sposób zalobkowane, np. przez ransomware. Co ciekawe, aby spowrotem przywrócić urządzenie do stanu "używalności", należy podłączyć ładowarkę i energicznie potrząsnąć smartfonem. Wszystkie niesystemowe procesy zakończą swoją pracę.

Rozwiązanie to może i jest ciekawe, ale ma jedną zasadniczą wadę. Aplikacja antywirusowa Dr. Web musi być wcześniej zainstalowana na urządzeniu. Z tego względu istotne są działania prewencyjne, o których powinien pamiętać każdy użytkownik sprzętu mobilnego, chroniąc swoje urządzenie renomowanym i aktualnym oprogramowaniem antywirusowym.

Dr. Web jest pierwszym i jedynym vendorem, który oferuje odblokowanie urządzenia po infekcji nieznanego zagrożenia. Wersje mobilnych programów Dr. Web są do pobrania w sklepie Google Play (Dr.Web for Android. Comprehensive protectionDr.Web for Android. Life License, i Dr.Web Anti-virus Light), jak również na stronie firmy Doctor Web.


Aktualizacja artykułu: Pisaliśmy wcześniej, że to avast! Ransomware Removal tool, a nie Dr. Web jest pierwszym narzędziem mobilnym, który potrafi odblokować dostęp do telefonu po infekcji ransomware. Wprowadziliśmy użytkowników w błąd, za co przepraszamy.

Narzędzie avast! Ransomware Removal tool przeznaczone jest do usuwania Simplelockera, pierwszego ransomware na Andorida, który szyfruje pliki, ale nie blokuje całkowicie telefonu. Aby usunąć Simplelockera za pomocą narzędzia Avasta, należy z komputera przejść do sklepu Google Play i zainstalować aplikację. W telefonie wyświetli się pasek statusu, który rozwijamy i uruchamiamy aplikację.

Mobilne aplikacje Dr.Weba są pierwszymi, które potrafią całkowicie odblokować telefon po ataku nieznanego zagrożenia.

źródło: Dr.WebKomentarze

kt Wed, 09/17/2014 - 23:47

całkowita blokada telefonu, a szyfrowanie plików to zupełnie co innego, więc nie wiem dlaczego porównuje się tutaj Avasta z Webem.

Adrian Ścibor Wed, 09/17/2014 - 23:48

np. dlatego "Dr.Web Premium 9.01.4 i Dr. Web od wersji Light 7.00.14 umożliwiają odblokowanie urządzeń mobilnych, które zostały w różny sposób zalobkowane, np. przez ransomware.". I Dr. Web i Avast potrafią odblokować telefon zablokowany przez ransomware, które właśnie szyfruje pliki.

Learn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.