Nowe wersje aplikacji Dr.Web dla systemu Mac OS X

Firma Doctor Web zaktualizowała swój program antywirusowy Dr.Web dla komputerów z systemem Mac OS X. Produkt zawiera nowy komponent: monitor http Dr.Web SpIDer Gate, który został zaprojektowany, aby skanować oraz kontrolować ruch na odwiedzanych stronach internetowych w ramach protokołu http. Nowa wersja zawiera także kilka aktualizacji.


Monitor http SpIDer Gate zawarty w programie Dr.Web dla systemu Mac OS X skanuje ruch na wszystkich portach w czasie rzeczywistym, chroni przed stronami phishingowymi oraz innymi niebezpiecznymi źródłami ataków, a także przechwytuje wszystkie połączenia http. Ponadto, SpIDer Gate może ograniczyć dostęp do internetu zgodnie z zawartością czarnej listy, zawierającej niebezpieczne strony internetowe.


Inne zmiany:

  • Automatyczne wykrywanie niekompatybilnego oprogramowania;
  • Zoptymalizowane zużycie zasobów systemowych podczas skanowania obiektów;
  • Dodanie nowych wersji językowych: koreańskiego, tureckiego, czeskiego i portugalskiego do listy obsługiwanych języków.

„Ochrona dla popularnych Mac-ów pozostaje jednym z głównych zadań specjalistów bezpieczeństwa firmy Doctor Web. Zagrożenia dla komputerów z systemem Mac OS X nie są już dłużej mitem, co coraz częściej i boleśniej odczuwają użytkownicy komputerów firmy Apple” – mówi Joanna Schulz-Torój, specjalista Doctor Web.

W roku 2012 wirus Backdoor.Flashback.39 został użyty przez hakerów do stworzenia największego w historii botnetu: w tym czasie obejmował on ponad 800 tysięcy zainfekowanych komputerów Macintosh. Zagrożenie to jest aktywne do dziś: obecnie składa się z 13000 hostów. Backdoor.Flashback.39 może pobrać z sieci i uruchomić na zainfekowanym komputerze dowolny plik wykonywalny programu.

W lutym 2014 roku do bazy wirusów programu Dr.Web dodano Trojan.CoinThief. To szkodliwe oprogramowanie zostało zaprojektowane, aby wykradać Bitcoiny i Litecoiny na komputerach z systemem Mac OS X. Użytkownicy skarżą się również na irytujące reklamy, które pojawiają się od czasu do czasu na stronach internetowych podczas korzystania z popularnych przeglądarek .

Program Dr.Web dla komputerów z systemem Mac OS X jest zawarty w ramach licencji dla Dr.Web Security Space oraz Dr.Web Antywirus. Aby uaktualnić program do wersji 10.0 należy kliknąć tutaj.  Użytkownicy, którzy zakupią program Dr.Web dla komputerów z systemem Mac mogą za darmo korzystać również z rozwiązań Dr.Web dla urządzeń z systemem Andoid, Symbian OS oraz Windows.

źródło: Dr WebLearn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.