Allegro razem z AVG tworzą Centrum Bezpieczeństwa Allegro

Phishing, spear phishing, trojany bankowe, spyware i keyloggery - nikomu specjalnie nie trzeba przypominać, jak ważna jest ochrona danych dostępowych i bezpieczeństwo korzystania z sieci, szczególnie podczas robienia zakupów, na które wydajemy nasze ciężko zarobione pieniądze. Aby sprostać temu wyzwaniu i przypominać na każdym kroku o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, AVG Polska we współpracy z Allegro tworzą platformę - Centrum Bezpieczeństwa Allegro.

Jak czytamy na blogu AVG:

Centrum Bezpieczeństwa Allegro to całkowicie nowy projekt, skierowany do użytkowników portalu, w którym w łatwy i przystępny sposób specjaliści zajmujący się ochroną transakcji przedstawiają najważniejsze kwestie związane z zagrożeniami związanymi z internetowymi zakupami.

Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy wesprzeć ten projekt, a tym samym mieć realny wpływ na wzrost świadomości bezpieczeństwa użytkowników – zwłaszcza, że, niestety, cały czas olbrzymia ilość osób nie zdaje sobie sprawy  ani z rodzajów, ani rozmiarów zagrożeń.

Platforma dostępna jest pod linkiem: http://poznaj.allegro.pl/bezp…

Znajdziemy tam informacje edukacyjne zaprezentowane przez Arkadiusza Zakrzewskiego - specjalistę pomocy technicznej CORE - dystrybutora AVG w Polsce:

  • Jak bezpiecznie kupować - dostępne są wzory dokumentów, które możemy przedstawić sprzedającemu w razie jakichkolwiek zastrzeżeń ze strony kupującego;
  • Jak sprzedawać z głową;
  • Jak zachować bezpieczne konto odporne na zagrożenia internetowe - wskazówki jak nie dać zrobić się na szaro, oraz praktyczna analiza phishingu;
  • "Junior w sieci" - poradnik dla rodzica i opiekuna


Learn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.