Comcast blokuje dostęp do sieci użytkownikom Tor

Amerykańska korporacja Comcast będąca największym dostawcą usług internetowych w USA postanowiła walczyć z niezgodnymi z prawem działaniami w sieci, których dopuszczają się jej klienci. Jako swój cel objęła sobie anonimową sieć Tor, dzięki której użytkownicy stają się nieosiągalnymi dla wymiaru sprawiedliwości. Klienci Comcast, którzy korzystają z anonimowej sieci Tor mogą stracić dostęp do Internetu, informuje Deepdotweb.

Korzystanie z sieci TOR jest nielegalne

Comcast poinformował swoich klientów, że korzystanie z sieci Tor jest nielegalne i niezgodne z polityką firmy.

„Użytkownicy, którzy anonimowo surfują w sieci zazwyczaj robią rzeczy, które są niezgodne z prawem”, poinformował przedstawiciel Comcast. „W takich sytuacjach mamy prawo do zawieszenia konta w każdym momencie ze względu na naruszenie zasad”.

Obecnie Comcast monitoruje działania jakie podejmują jej klienci w sieci, aby zapobiec pobieraniu przez nich nielegalnych treści. Firma prowadzi plan nazwany sześć ostrzeżeń, który polega na wyświetleniu klientowi sześciu powiadomień podczas pobierania przez niego pirackich materiałów, po braku reakcji ze strony klienta po tych ostrzeżeniach dostęp do sieci zostaje zablokowany.

Stanowisko Comcast w tej sprawie

Jak informuje rzecznik Comcast: „Szanujemy prywatność i bezpieczeństwo naszych klientów oraz badamy szczegóły związane z korzystaniem z sieci przez klienta tylko i wyłącznie na polecenie ważnego nakazu sądowego. W momencie, gdy sąd wystąpi z prośbą o udostępnienie informacji na temat danego klienta, wówczas zawiadamiamy klienta o tym procederze, aby mógł zdecydować, czy chce skorzystać z usług prawnika. Jeśli zdecyduje się na taki krok przekazujemy sprawę zatrudnionemu prawnikowi, który zajmuje się tą sprawą w imieniu swojego klienta.”

Comcast już wcześniej współpracował z organami ścigania

Comcast ma długą historię współpracy z organami ścigania, dostarczał informacje dla FBI o korzystaniu z Internetu przez Rossa Ulbrichta – domniemanego założyciela Silk Road (internetowej giełdy w sieci Tor oferującej nielegalne towary).

źródło: HOTforSecurityLearn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.