Unikalne nagranie Anny Przybylskiej - scam na Facebooku, "nie lub tego"

AVG Polska na swoim blogu ostrzega użytkowników o fałszywej kampani, która pojawiła się na Facebooku po śmierci znanej polskiej aktorki Anny Przybylskiej. Użytkownicy, którzy "polubili" film mogą stać się ofiarami płatnej sybskrypcji SMS pożerającej wirtualną gotówkę z konta telefonicznego.

Oczywiście wielu naszych użytkowników domyśla się, że jest to zwykłe oszustwo mające na celu wyłudzenie pieniędzy od ofiar. Cyberoszuści są w posiadaniu rzekomych unikalnych matreriałów z Anną Przybylską, które udostępnią wyłącznie po wysłaniu SMSa pod numer premium. Może skończyć się to tym, że kilka razy w tygodniu z Twojego konta zostanie pobrana pewna kwota pieniężna.

A co, jeśli ktoś zdążył już wysłać SMSa?

Pozostaje pogratulować naiwności. A tak na poważnie, niezwłocznie skontaktuj się z operatorem i zablokuj możliwość wysyłania SMSów na numery premium. Możesz to także zrobić nie wychodząc z domu poprzez konto internetowe u swojego dostawcy telekomuniacyjnego. Poinformuj także swoich znajomych, aby uważali na ten, oraz na podobny scam - Ferdynand Kiepski nie żyje.

Dziękujemy AVG za szybkie podzielenie się tą informacją.

źródło: blog.avg.plLearn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.