Do oprogramowania F-Secure SAFE trafia kwietniowa aktualizacja poprawiająca ochronę bankowości. Wersja 17.6 wnosi wymazywanie schowka systemowego po zakończonej sesji bankowej (na wypadek ciągle działającego, niewykrywalnego złośliwego oprogramowania). Aktualizacja obejmuje również dodanie statystyk do głównego okna antywirusa dotyczących bezpieczeństwa np. przeskanowanych plików, adresów URL, zweryfikowanych witryn przez DeepGuard.

F-Secure SAFE
-Secure SAFE po aktualizacji 9 kwietnia 2019 roku.

Oprócz powyższych zmian dodano m.in. wsparcie dla języka chorwackiego, poprawiono wydajność podczas skanowania i instalowania aplikacji, ulepszono wyszukiwanie reputacji witryny w chmurze producenta podczas przeglądania sieci, a także usprawniono zmieniony dodatkowy silnik.

Warto przypomnieć, że porzucenie sygnatur Bitdefendera przede wszystkim ma zaowocować zmniejszeniem rozmiaru bazy wirusów o prawie 75%. Widać to chociażby po folderach instalacyjnych. Nowy silnik o nazwie kodowej „Capricorn” ma zużywać mniej zasobów CPU i RAM i w połączeniu z technologiami uczenia maszynowego F-Secure zredukuje liczbę fałszywych alarmów o 25-50%. Technologia sygnaturowa od firmy Avira jest już dostępna w produktach F-Secure zarówno tych dla domu, jak i dla firm.  

Więcej informacji o produktach F-Secure znajduje się na naszej stronie pod linkiem: https://avlab.pl/producent/f-secure

AUTOR:

Adrian Ścibor

Podziel się

Dodaj komentarz