Fortinet, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych cyberzabezpieczeń poinformował o przejęciu firmy AccelOps – dostawcy rozwiązań monitorowania i analizowania sieci pod kątem bezpieczeństwa. Dzięki temu przejęciu platforma Fortinet Security Fabric zostanie wzmocniona o nowe możliwości w zakresie widoczności sieci, analizy danych i rozpoznania zagrożeń w infrastrukturach opartych o rozwiązania różnych producentów.
Rozwiązania AccelOps otrzymają nazwę FortiSIEM i staną się częścią platformy Fortinet Security Fabric. Dzięki nim użytkownicy zarówno rozwiązań Fortinet, jak i systemów opartych o produkty innych dostawców zyskają większą widoczność sieci, co daje nowe możliwości w zakresie kreowania strategii segmentacji sieci – począwszy od urządzeń Internetu rzeczy, aż po środowiska chmurowe. Zebrane informacje o korelacji zdarzeń i dane z analiz będą bezpośrednio przesyłane do architektury Security Fabric, umożliwiając automatyczne zapobieganie zagrożeniom.
Połączenie możliwości systemu zarządzania informacjami i zdarzeniami bezpieczeństwa informatycznego nowej generacji (Next Gen SIEM) dostarczanego przez AccelOps z globalnym rozpoznaniem zagrożeń zespołu laboratorium FortiGuard oraz pozostałymi źródłami danych o zagrożeniach, stanie się teraz integralną częścią platformy Fortinet Security Fabric. Przedsiębiorstwa otrzymają na bazie subskrypcji dostęp do priorytetowego i skoordynowanego reagowania na zagrożenia wzdłuż całej sieci.
Centra SOC (Security Operations Center) oraz NOC (Network Operations Center) AccelOps zostaną włączone w skład serwisów wsparcia dostawców zarządzanych usług bezpieczeństwa (MSSP) oraz systemu obsługi Fortinet w ramach nowej usługi o nazwie FortiCare 360° Support. Korzystając z niej klienci będą otrzymywać zautomatyzowane audyty bezpieczeństwa i wydajności infrastruktury sieciowej wraz z sugestiami działań ograniczających ryzyko wystąpienia nieprawidłowości w działaniu systemów.
Rozwiązania AccelOps są obecnie wykorzystywane przez setki klientów z wielu różnych branż z silną obecnością w segmentach korporacyjnym, administracji rządowej oraz MSSP. Dzięki przejęciu AccelOps Fortinet wchodzi na warty 2 miliardy dolarów rynek SIEM, którego wartość urośnie według Gartnera do 2,9 miliarda dolarów w 2019 roku.
Sześćdziesiąt procent wszystkich włamań udaje się dzięki wykorzystaniu danych wykradzionych w ciągu pierwszych minut przełamania zabezpieczeń. Z powodu braku odpowiedniego monitorowania i korelacji zdarzeń w sieci nie są one wykrywane. Dodatkowo, brak całościowego wglądu w oparte o rozwiązania różnych producentów sieci oraz rosnąca ilość i złożoność informacji dotyczących zagrożeń generują wyzwania w zakresie bezpieczeństwa Big Data. Wraz z przejęciem AccelOps, Fortinet poszerza możliwości architektury Security Fabric i odpowiada na te wyzwania poprzez połączenie monitorowania bezpieczeństwa z zaawansowaną analityką dla infrastruktur opartych o rozwiązania wielu producentów oraz udostępnienie zautomatyzowanego i zdolnego do reagowania rozpoznania zagrożeń, obejmującego obszar od urządzeń Internetu rzeczy po chmurę – mówi Ken Xie, założyciel, członek rady nadzorczej i dyrektor zarządzający Fortinet.
Fortinet i AccelOps łączy wspólna wizja dostarczania całościowego, zdolnego do reagowania rozpoznania bezpieczeństwa wzdłuż całej infrastruktury IT. Naszą misją zawsze było wspieranie klientów oferując im możliwie skuteczne i nie wymagające dodatkowych zasobów systemy zarządzania bezpieczeństwem i zgodnością. Synergia rozwiązań AccelOps i architektury Fortinet Security Fabric sprawia, że nasi klienci są chronieni przez najbardziej skalowalne i sprawdzone globalne rozpoznanie zagrożeń, analizę bezpieczeństwa i wydajności oraz systemy zgodności i kontroli obejmujące wszystkie rodzaje środowisk sieciowych, wykorzystujących rozwiązania różnych producentów – dodaje Partha Bhattacharya, założyciel i dyrektor ds. technologii w AccelOps.
Przejęcie zostało już sfinalizowane i weszło w życie z efektem natychmiastowym. Fortinet nie przewiduje by ta transakcja miała wpływ na określone 26 kwietnia wytyczne finansowe firmy zarówno na sam drugi kwartał br., jak i cały 2016 rok. Szczegółowe dane na temat akwizycji znajdują się w pliku oznaczonym jako 8-K dostępnym na http://investor.fortinet.com/sec.cfm
źródło: Fortinet
Czy ten artykuł był pomocny?
Oceniono: 0 razy