Ponad 300 nowych funkcji zapewni bezpieczeństwo wszystkim rodzajom sieci, urządzeniom końcowym i środowiskom chmurowym. Nowe i rozbudowane oprogramowanie w FortiOS 7.0 będzie związane z niektórymi z największymi współczesnymi wyzwaniami w zakresie bezpieczeństwa, m.in. dotyczącymi zdalnej pracy i bezpiecznego dostępu do zasobów brzegowych. Aktualizacja do FortiOS 7.0 będzie dostępna pod koniec pierwszego kwartału 2021 r.
Co nowego znajdziemy w FortiOS 7.0?
Zdalny dostęp i kontrola aplikacji dzięki funkcji Zero Trust Network Access.
FortiOS 7.0 umożliwia każdemu użytkownikowi rozwiązania łatwe wdrożenie funkcji Zero Trust Network Access (ZTNA) bezpośrednio w firewallu. Funkcja ZTNA może zastąpić tradycyjny VPN. Zmniejsza również liczbę rodzajów ataku, które mogą być podjęte przeciwko firmie, dzięki weryfikacji użytkowników i urządzeń podczas każdej sesji dostępu do aplikacji, a jednocześnie może zablokować krytycznym aplikacjom biznesowym dostęp do Internetu.
ZTNA upraszcza zarządzanie bezpieczeństwem dzięki możliwości zastosowania tych samych reguł polityki dostępu bez względu na to, gdzie znajdują się użytkownicy – w sieci, czy poza nią.
Infrastruktura sieciowa bazująca na bezpieczeństwie
Fortinet zapewnia zdalnym pracownikom możliwość wykonywania swoich obowiązków z dowolnego miejsca z zachowaniem spójnych zabezpieczeń klasy korporacyjnej. Niepodłączeni bezpośrednio do firmowej sieci użytkownicy zdalni korzystają z tego samego poziomu zabezpieczeń, jak ich koledzy w biurze. Klienci, w których strukturze znajdują się oddziały przesyłające przez sieć niewiele informacji (Thin Edge), również mogą być obsługiwani za pośrednictwem SASE.
Nowe możliwości automatycznego przywracania do pracy infrastruktury SD-WAN wyposażono w funkcje automatycznego przywracania do pracy łącza WAN, dzięki czemu aplikacjom zagwarantowano ciągłość pracy. Fortinet rozszerzył również możliwości pasywnego monitorowania aplikacji działających w modelu SaaS i wielochmurowym, w celu zapewnienia lepszej obsługi użytkowników pracujących z dowolnego miejsca.
Rozszerzenie brzegu sieci LTE z wykorzystaniem 5G poprawiają wydajność sieci bezprzewodowych oraz ich niezawodność. Korzystając z bezprzewodowej sieci firmy mogą uzyskać dostęp do bezpiecznej, skalowalnej i wysoce dostępnej łączności w dowolnym miejscu.
Zoptymalizowane bezpieczeństwo chmury
Zastosowane w systemie FortiOS 7.0 mechanizmy ochronne zapewniają centralne zarządzanie infrastrukturą hybrydową oraz jej automatyczne skalowanie w celu zagwarantowania jak najbardziej efektywnego wykorzystania zasobów, dynamicznego równoważenia obciążenia oraz kontroli komfortu pracy użytkowników. Przekłada się to na poprawienie ogólnej wydajności i bezpieczeństwa w ramach infrastruktury chmurowej, jak i podczas przesyłania danych w środowiskach wielochmurowych.
NOC/SOC
Nowa wersja oprogramowania zapewnia pracownikom działów bezpieczeństwa rozszerzone możliwości poprawy efektywności operacyjnej, w tym integrację rozwiązań FortiManager/FortiAnalyzer z najnowszą wersją FortiSOAR. Uproszczono również zarządzanie aplikacjami SaaS oraz ułatwiono zarządzanie bezpieczeństwem poprzez platformę FortiCloud. Firmom, które chcą wesprzeć swoje zespoły operacyjne i skorzystać z najwyższej jakości eksperckiej wiedzy posiadanej przez specjalistów Fortinet z zakresu bezpieczeństwa, proponowane są usługi SOC-as-a-Service oraz NOC Best Practice Service.
Wykrywanie zagrożeń ze wsparciem FortiGuard Labs
W rozwiązaniach producenta wykorzystywana jest ekspercka wiedza zespołu FortiGuard Labs, świadczącego usługi ochronne obejmujące treści, konta użytkowników, urządzenia, dostęp do sieci i aplikacji. W systemie FortiOS 7.0 rozszerzono bogaty już zakres ochrony sieci web o oferowane filtrowanie treści wideo, aby zapewnić jeszcze dokładniejszą ochronę przed ich nadmierną konsumpcją podczas pracy w domu.
Czy ten artykuł był pomocny?
Oceniono: 0 razy