Coraz popularniejsze wśród polskich przedsiębiorstw stają się rozwiązania Mobile Device Management (MDM). Jednym z nich jest Hexnode, przeznaczone do kompleksowego zarządzania flotą firmowych urządzeń mobilnych. Z pomocą MDM można uprościć proces przekazywania nowych smartfonów kolejnym pracownikom, zwiększyć bezpieczeństwo firmowych danych i umożliwić lokalizowanie pracownika w terenie.
W czasach niemal powszechnej pracy zdalnej, zarządzanie urządzeniami mobilnymi, w tym smartfonami i tabletami, staje się dla wielu firm nie lada wyzwaniem. Z pomocą przychodzą rozwiązania Mobile Device Management (MDM), które z uwagi na pandemię, cieszą się coraz większa popularnością wśród przedsiębiorców. Dlaczego? Zapytaliśmy o to Łukasza Jamrożego, Product Managera rozwiązania Hexnode. Ekspert wymienia trzy główne zalety stosowania rozwiązań MDM w firmie.
1. Prostsze i wygodniejsze zarządzanie flotą urządzeń mobilnych
Mobile Device Management pozwala łatwo administrować całą flotą urządzeń mobilnych, zapewniając m.in. wdrożenie typu zero-touch, czyli instalowanie wymaganego oprogramowania przy pierwszym włączeniu telefonu w sieci firmowej. Dzięki temu pracownik otrzymuje urządzenie, które już jest wstępnie skonfigurowane i gotowe do pracy. Hexnode umożliwia również aktywowanie i dezaktywowanie konkretnych aplikacji w oparciu o tzw. geofencing – w konkretnych lokalizacjach następuje aktywacja konkretnej aplikacji lub funkcji telefonu.
2. Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo firmowych smartfonów i danych na nich zgromadzonych to jeden z najważniejszych powodów dla których warto mieć rozwiązanie typu Mobile Device Management w swojej firmie. Większość przedsiębiorstw ma na swoich urządzeniach wrażliwe dane, które jeżeli wyciekną, mogą zostać wykorzystane i spowodować szereg problemów. Dzięki możliwościom, które dają takie rozwiązania, możliwe jest zlokalizowanie zgubionego lub skradzionego urządzenia oraz zdalne usunięcie wrażliwych danych. Z Hexnode możliwe jest również ustalenie polityki haseł czy ograniczenie możliwości łączenia się z niezabezpieczonymi sieciami Wi-Fi.
3. Kontrola wydajności pracy
Hexnode pozwala kontrolować pracowników, sprawdzając gdzie w danym momencie znajduje się ciężarówka z wyrobami dla klienta, czy też czy pracownik rzeczywiście dotarł na spotkanie z klientem w umówionej lokalizacji.
Łukasz Jamroży podkreśla, że ich rozwiązanie należy do kategorii „ustaw i zapomnij”. Wdrożenie może być nie tylko intuicyjne i szybkie, ale również może znacząco wpływać na efektywność pracowników, a w ten sposób całej firmy. Więcej na temat tych rozwiązań można znaleźć na stronie https://hexnode.com.pl/
Czy ten artykuł był pomocny?
Oceniono: 0 razy