Podczas jesiennej rundy bezpłatnych szkoleń Axence w dniach 24-27.10.2016 r., przeszkolono ponad 350 profesjonalistów z branży IT w zakresie bezpieczeństwa i zarządzania sieciami.
Spotkania były poprzedzane prelekcją Jakuba Kralka, inżyniera sprzedaży Axence, który poprowadził prezentację pt. „Big Brother czy bezpieczeństwo IT”, gdzie prezentował najczęściej wykorzystywane przez cyberprzestępców rodzaje ataków, najsłabsze ogniwa bezpieczeństwa raz możliwe straty, które firmy mogą ponieść w wyniku szkodliwych działań zachowań użytkowników w sieci. a także wskazał, co administratorzy i specjaliści od bezpieczeństwa IT powinni zrobić, by zminimalizować ryzyko ataku bądź wycieku danych w następstwie błędu pracownika.
Jak kontrolować sesje uprzywilejowane?
Nationale Nederlanden, Credit Agricole, Uni Credit, Play, Najwyższa Izba Kontroli, Polish Airports, Orlen, EDF, Beyond Trust, Hitachi ID — to tylko niektóre firmy, które stosują polskie rozwiązanie Wheel Fudo PAM 3.0 do zarządzania dostępem uprzywilejowanym. O rozwiązaniu Wheel Fudo PAM 3.0 gościnnie opowiadali eksperci z firm Network Security Services oraz Wheel Systems.
Zagrożenia, jakie powiązane są z nieuprzywilejowanym dostępem do głównych serwerów, urządzeń sieciowych lub stacji roboczych kont i zasobów, jednoznacznie trudno przewidzieć, bowiem zależą one przede wszystkim od stosowanych krytycznych systemów. Nieautoryzowany dostęp do danych, kradzież dokumentów i patentów oraz poufnych informacji, czy nieautoryzowane działania (usuwanie plików, infekowanie systemu, zmiany w konfiguracji, zacieranie dowodów przestępstwa) lub działania niezgodne z umową, to tylko niektóre z nich. Wdrożenie rozwiązania takiego jak Wheel Fudo PAM 3.0 eliminuje problemy związane z potrzebą bezpiecznej weryfikacji tożsamości, silnego uwierzytelnienia, kontroli nadawania uprawnień w zależności od pełnionej funkcji, szyfrowania danych, czy rotacji i aktualizacji haseł.
Nie tylko wiedza
Oprócz solidnej dawki merytorycznych porad z zakresu zarządzania siecią i jej bezpieczeństwa, słuchacze otrzymali także certyfikaty uczestnictwa w szkoleniu oraz gadżety. Mieli również okazję wygrać nagrody od Axence i Partnera.
W 2016 roku odbyły się dwie tury bezpłatnych szkoleń Axence. Pierwsza, zorganizowana w maju i czerwcu, zgromadziła ponad 800 uczestników. Obecna — jesienna, ponad 350. Łącznie od 2009 roku eksperci Axence przeszkoli ponad 7000 profesjonalistów IT z całej Polski.
Czy ten artykuł był pomocny?
Oceniono: 0 razy