McAfee jako pierwszy producent oprogramowań antywirusowych, opatentował najnowszą technologię ochrony konsumentów przed pobieraniem nielegalnych plików. Nowa funkcja blokująca dostęp do witryn zawierających nielegalne oprogramowanie zostanie wcielona w moduł SiteAdvisor, a korzystać będą z niej mogli najprawdopodobniej zarówno klienci indywidualni jak i biznesowi. McAfee ma nadzieję, że nowa funkcjonalność pozwoli na edukację internautów w zakresie pobierania tylko udostępnionych zgodnie z prawem elementów . 

Jak sądzicie, czy zastosowanie takiej usługi wśród polskich użytkowników okaże się sukcesem?

AUTOR:

Adrian Ścibor

Podziel się

Komentarze

andrzej jajko wt., 29-04-2014 - 11:43

fajnie ale ciekawe w jakim stopniu to będzie działało

Kulesz wt., 29-04-2014 - 11:44

"McAfee ma nadzieję, że nowa funkcjonalność pozwoli na edukację internautów w zakresie pobierania tylko udostępnionych zgodnie z prawem elementów ." Taaak edukację :)

McAlex wt., 29-04-2014 - 11:45

Już teraz pojawia się ostrzeżenie przed odwiedzeniem witryn rozpowszechniających np. torrenty.

Kulesz śr., 30-04-2014 - 11:45

A jak to sie ma do polskiego prawa? Udostępnianie jest chyba dozwolne jak ktos uzywa tego do robienia kopii czy cos takiego.

McAlex czw., 01-05-2014 - 11:46

Ale tu nie o to chodzi. McAfee nie blokuje strony na "amen". Po prostu wyświetla się komunikat i jest opcja powrócenia w inne miejsce lub przejścia dalej. O wszystkim decyduje użytkownik. Podobnie jest z witrynami phishing/malware.