Ukierunkowane ataki stały się niemal codziennym zjawiskiem w przedsiębiorstwach na całym świecie. Zdarzają się one coraz częściej, dlatego potrzeba kompleksowej analizy zagrożeń jest wręcz obowiązkowa. Microsoft postawił na partnerstwo z firmą Bitdefender — firmą, która jest wiodącym liderem w dostarczaniu technologii ochronnych dla tradycyjnych stacji roboczych oraz wirtualnych desktopów (Virtual Desktop Infrastructure).
Rozwiązanie antywirusowe od Microsoftu przeznaczone dla firm (Windows Defender Advanced Threat Protection) posiadało jedną istotną wadę — nie integrowało się z systemami MacOS i dystrybucjami Linux. Administratorzy nie mogli więc zintegrować różnych systemów z konsolą zarządzającą Windows Defender Advanced Threat Protection Management Console, ale co ważniejsze, pracownicy nie byli chronieni przed wirusami infekującymi MacOS i Linux.
Współpraca Microsoft i Bitdefender
Inżynierowi obu firm opracowali lekkiego agenta integrującego systemy MacOS i Linux z konsolą zarządzającą Windows Defender Advanced Threat Protection oraz z konsolą Bitdefender GravityZone — wielokrotnie nagradzanym rozwiązaniem firmy Bitdefender. Dzięki współpracy obu firm administratorzy będą dysponowali kompleksowymi informacjami o:
- ścieżkach do wykrytych złośliwych plików,
- nazwie wykrytego szkodliwego oprogramowania,
- aktualnym zalogowanym użytkowniku, z konta i uprawnień którego korzystało malware,
- systemie operacyjnym i adresach IP,
Microsoft zdecydował, że ze względu na długoletnią reputację w zakresie najwyższej skuteczności wykrywania złośliwego oprogramowania, a także najmniejszej liczby fałszywych alarmów dla MacOS i Linux, to właśnie Bitdefender będzie odpowiednim partnerem, który dostarczy technologie ochronne i zintegruje niewspierane wcześniej przez Microsoft systemy z konsolą zarządzającą Windows Defender Advanced Threat Protection. Wybór Bitdefendera przez Microsoft nie jest przypadkową decyzją. Firma z Rumunii przynależy do organizacji Linux Foundation ze statusem „Srebrnego Uczestnika” i aktywnie działa na rzecz promocji oraz poprawy bezpieczeństwa środowisk wirtualnych i programów open source.
Nasi inżynierowie wykonali tytaniczną pracę polegającą na integracji dwóch produktów, aby klienci Microsoft mogli cieszyć się zarządzaniem i nadzorowaniem bezpieczeństwa, nie tylko w przypadku dużych wdrożeń punktów końcowych z Windows, ale także tych z systemami Mac i Linux – powiedział Vince Schiavo, wiceprezes ds. Globalnej sprzedaży i marketingu firmy Bitdefender.
Więcej informacji o Bitdefender GravityZone:
- Szczegółowy przegląd nowych wersji Bitdefender GravityZone
- Wszystkie informacje o firmie Bitdefender
Czy ten artykuł był pomocny?
Oceniono: 0 razy