Przedwczoraj została wydana nowa wersja programu SecureAPlus 4.4.0. Najważniejszą zmianą jest całkowite usunięcie funkcji VirusTotal, czyli "skanera drugiej opinii". W tej chwili, producent pracuje nad wdrożeniem alternatywnego mechanizmu, który zastąpi, albo przynajmniej "załata lukę" powstałą na skutek zmiany regulaminu VirusTotal i wykorzystywania tego serwisu w kontekście oceny bezpieczeństwa plików.

VirusTotal
Nie zobaczymy już informacji zwrotnej z VirusTotal

Warto również wspomnieć o szeregu modyfikacji, które znalazły się w nowej wersji antywirusa SecureAPlus:

  • poprawiono responsywność wyświetlania wyników skanowania za pomocą modułu UniversalAV
  • usunięto przycisk „OK” z komunikatu o zablokowaniu aplikacji
  • dodano nowe grafiki i zmieniono kolory w interfejsie użytkownika

Przy okazji tej niewielkiej aktualizacji, firma SecureAge postanowiła przeprowadzić kompleksowe prace konserwacyjne serwera. Użytkownikom przez ostatnie dwa dni wyświetlał się komunikat „Serwer jest w trakcie pracy konserwacyjnych”. UniversalAV jest już dzisiaj w pełni funkcjonalny. Wygląda na to, że błąd, na który narzekali nawet klienci SecureAPlus w wersji Premium został skutecznie wyeliminowany.

UniversalAV
Konserwacja serwera przebiegła pomyślnie
AUTOR:

Mateusz Kurlit

Podziel się

Komentarze

Zibi czw., 03-11-2016 - 15:37

Ciekowość. Lepsze toto od Zemany Anti Logger czy może to dwa różne segmenty ? ZAL potrafi łyknąć nawet i do 300MB Ramu ( dziwna tu sprawa, im mniej się dzieje na pc, to ZAL więcej bierze zasobów we władanie), a o tym w/w sofcie , ludzie na mieście powiadają, że jest lżejszy od spania. Ma to ktoś z czytelnków avlab ?

Adrian Ścibor czw., 03-11-2016 - 16:07

@#1 "im mniej się dzieje na pc, to ZAL więcej bierze zasobów we władanie"
Odpowiedziałeś sam sobie. O to przecież chodzi, aby nie spowalniać pracy PC podczas użytkowania.

"Zemany Anti Logger czy może to dwa różne segmenty ?"
To dwa różne segmenty. SAPlus to właściwie AV oparty w głównej merze o white-listing.

Aucon czw., 03-11-2016 - 20:37

@#1 Ja posiadam wersję premium i u mnie nic takiego się nie dzieje (przynajmniej ja nie zauważyłem). U mnie trzyma dwa procesy jeden zawsze mniej więcej 7-8 MB i drugi, który zabiera od 40-70 MB. Zawsze więcej bierze gdy wykonujesz skan na żądanie i nie "puszcza" tego ramu po nim. Sprawdź czy masz może ustawionego "zaplanowanego skanowania" na codzienny skan na żądanie.

MrBeckham666 czw., 03-11-2016 - 23:29

@#1 Masz włączony CLAM po prostu zaznaczyłeś pewnie silnik offline podoczas instalacji. Polecam się go pozbyć z tego powodu że jest nic nie warty i właśnie ciągnie te 300 MB RAM a czesto sporo wiecej :)
Jako że używam secureaplus już od bardzo bardzo dawna mogę ci powiedzieć tyle że lżejszego AV nie ma :)(chodzi tu głównie o użycie (cpu/hdd/ram) gdzie inne av niby też ciągną mało ale czesto zdarza się że ciągną wiecej wtedy kiedy tego nie potrzebujesz :) Możesz wierzyć bądz nie ale polecam po prostu przetestować dać mu szanse i nie odinstalowywać go odrazu po 1 wpadce bo takie mogą się w każdym av zdarzyć :)

I co do twojego pytania to Mateusz Kurilt właśnie SA+ używa :)