Badania pokazują, że naruszenia bezpieczeństwa danych stają się coraz częstsze i poważniejsze, a duża liczba narzędzi dostępnych dla napastników oznacza, że menedżerowie IT muszą zapewnić kompleksową ochronę swoim pracownikom, aby minimalizować ryzyko. Firma F-Secure wprowadziła nową wersję rozwiązania zabezpieczającego Business Suite z myślą o tych potrzebach, a unowocześniona linia produktów kładzie nacisk na kontrolę i łatwość zarządzania.
 
Business Suite to rozwiązanie zabezpieczające stworzone przez F-Secure z myślą o przedsiębiorstwach, które łączy kilka unikatowych funkcji, takich jak kontrola treści internetowych oraz zautomatyzowane zarządzanie poprawkami, aby zapewnić firmom kompleksową ochronę przed istniejącymi i nowymi zagrożeniami. Do najnowszej wersji Business Suite dołączono nową wersję nagradzanego rozwiązania F-Secure Client Security oraz zaktualizowane narzędzie Policy Manager. Te dodatkowe elementy zapewniają administratorom następujące możliwości: 

  • Blokowanie treści (takie jak Java, Flash lub inne komponenty) za pomocą funkcji Advanced Protection
  • Zapobiegania dostępowi do złośliwych witryn za pomocą funkcji Web Content Control
  • Kontrolowanie dostępu do potencjalnie niebezpiecznych witryn podczas wykonywania zadań biznesowych za pomocą funkcji Connection Control

Komponenty te współpracują z pozostałą częścią pakietu Business Suite, zapewniając firmom ochronę wykraczającą poza tradycyjne zabezpieczenia antywirusowe i pomagając menedżerom IT w identyfikowaniu i eliminowaniu współczesnych cyberzagrożeń. 

Współczesne cyberataki są często dość proste pod względem technicznym i można im łatwo zapobiec, odcinając napastników od zasobów, które mogą wykorzystać podczas ataku — powiedział Jarno Niemelä, Senior Researcher w F-Secure. — Ataki wymagają przede wszystkim dwóch rzeczy: kanału, przez który można dotrzeć do potencjalnych ofiar, oraz oprogramowania ze słabymi punktami, które można wykorzystać do złamania zabezpieczeń. Aby więc skutecznie się zabezpieczyć, warto używać narzędzi i taktyk, które uniemożliwiają napastnikom realizowanie tych dwóch strategii.

Jak twierdzi Pekka Usva, wiceprezes F-Secure ds. bezpieczeństwa korporacyjnego:

Pakiet Business Suite zapewnia menedżerom IT narzędzia do kontrolowania zagrożeń, które pojawiają się w sieci powiązań informatycznych. Nikt już nie pracuje samotnie, a przedsiębiorstwa mogą narazić się na naruszenie ochrony danych i inne zagrożenia poprzez zintegrowanie części swojej infrastruktury z firmami, które nie dysponują skutecznymi zabezpieczeniami. Dlatego administratorzy mogą skorzystać z takich funkcji, jak Connection Control, aby odizolować wrażliwe części swoich sieci od potencjalnych zagrożeń, a nagradzane rozwiązanie do ochrony urządzeń końcowych wykrywa nowe zagrożenia, których do tej pory jeszcze nie zaobserwowano.

Business Suite to lokalne rozwiązanie zabezpieczające dla przedsiębiorstw, zaprojektowane z myślą o ochronie 100 lub więcej stanowisk. Obecnie jest oferowane przez ponad 3000 dystrybutorów na całym świecie. Jest również dostępne jako bezpłatna 30-dniowa wersja próbna na stronie F-Secure.
 
Więcej informacji:

AUTOR:

Adrian Ścibor

Podziel się