Passus SA, producent i integrator specjalistycznych rozwiązań do poprawy bezpieczeństwa i wydajności sieci teleinformatycznych, z którego usług korzysta ponad 300 największych polskich firm i instytucji (m.in. MON, Orlen, PKP, PZU, PKO BP, Orange, T-Mobile, Enea, Grupa ING, Alior Bank, Allegro, BZ WBK, Netia, IKEA) rozszerzył swoją ofertę o polskie rozwiązania w obszarze cyberbezpieczeństwa producentów E-Secure oraz STM Solutions, a także o produkty amerykańskiej firmy Tenable.
Nowe polskie rozwiązania w obszarze cyberbezpieczeństwa
W ramach współpracy z E-Secure, Passus zaoferuje swoim klientom system SecureVisio. Jest to rozwiązanie do zarządzania bezpieczeństwem i ryzykiem kategorii IT GRC, przeznaczone dla działów audytu, analizy ryzyka, kontrolingu oraz compliance. Umożliwia przeprowadzanie audytów systemów IT pod kątem ich zgodności z różnego rodzaju wymaganiami prawnymi, np. nowymi regulacjami RODO. SecureVisio pozwala na przygotowanie dokładnej dokumentacji elektronicznej stanu infrastruktury IT wraz z procesami biznesowymi na poszczególnych komponentach, prezentując całościowe spojrzenie na bezpieczeństwo organizacji. Umożliwia zarządzanie incydentami, a także analizę wpływu naruszeń bezpieczeństwa na procesy organizacji.
Dzięki partnerstwu z STM Solutions, częścią oferty Passus stało się innowacyjne rozwiązanie Attack Deception System (ADS) do wykrywania anomalii i ataków. Produkt umożliwia organizacjom ochronę reaktywną, czyli wykrywanie ataków na podstawie analizy logów klienta, a także proaktywną – umożliwiając zwabienie intruzów do pułapki w postaci wyizolowanego miejsca w infrastrukturze organizacji (tzw. „honeypot”).
Z kolei współpraca z Tenable umożliwi Passus zaoferowanie systemu zarządzania podatnościami, który może być instalowany albo lokalnie – w postaci skanerów Nessus Professional, lub w chmurze, jako Tenable.io. Produkty Tenable należą do jednych z najpopularniejszych na świecie w swojej kategorii. Umożliwiają nie tylko wykrywanie luk w zabezpieczeniach systemów IT, ale także sprawdzanie związanego z nimi poziomu ryzyka oraz stały monitoring zagrożeń. O popularności rozwiązań Tenable decyduje przede wszystkim bardzo szeroki zakres wykrywanych zagrożeń (w tym na urządzeniach mobilnych, IoT, aplikacjach z chmury i wykorzystujących kontenery), łatwość obsługi oraz przystępna cena.
Osoby zainteresowane bliższym poznaniem zagadnień związanych z wykrywaniem podatności i zarządzeniem procesem naprawczym (m.in. z wykorzystaniem rozwiązań Tenable) mogą obejrzeć dwa webinaria, które poprowadził inżynier ds. bezpieczeństwa z Passus. Nagrania z webinariów są dostępne pod następującymi adresami: https://goo.gl/bxwykP oraz https://goo.gl/RmLauZ.
Dodatkowe informacje są dostępne na stronie passus.com.
Czy ten artykuł był pomocny?
Oceniono: 0 razy