Szacuje się, że Eset chroni w naszym kraju aż 4 miliony użytkowników. Chociaż na swoją pozycję słowacka firma pracuje już od 1987 roku, to antywirusa do Polski sprowadzono w 1992 roku. Aktualnie zatrudnienie w firmie Eset znalazło ponad 1300 osób, w tym w Krakowie zaangażowanych w rozwój produktów jest około 70 pracowników. W głównej mierze są to analitycy zagrożeń oraz deweloperzy, którzy odpowiadają za rozbudowę silnika antywirusowego. To właśnie w Krakowie przeprowadzane są analizy złośliwego oprogramowania wymagające ludzkiej ingerencji w proces inżynierii wstecznej. Odkrywane są też nowe złośliwe procedury zaszyte w kodzie wirusów, a także techniki obchodzenia zabezpieczeń stosowane przez cyberprzestępców. W krakowskim biurze podejmowane są ważne decyzje, które mają wpływ na dalszy rozwój technologii ochronnych, których efektywność przez te wszystkie lata sprzyjała spopularyzowaniu marki Eset w naszym kraju.
Eset dla firm
W nowej konsoli Eset Security Management Center, która zastąpiła dotychczasową ESET Remote Administrator, producent udostępnił nową usługę analizy podejrzanych plików w chmurze o nazwie Dynamic Threat Defense. Ów rozbudowuje tradycyjną ochronę stacji roboczych i serwerów o odizolowane środowisko do sprawdzania zachowania oraz reputacji przesłanego pliku lub wiadomości. Przykładowo przesłana próbka analizowana jest w piaskownicy w chmurze, gdzie symuluje się zachowanie użytkownika, aby oszukać techniki mające na celu uniknięcie wykrycia. W kolejnym kroku, inteligentne sieci neuronowe porównują zachowanie badanych próbek z danymi archiwalnymi nt. zachowań plików. Na końcu próbkę analizuje najnowsza wersja silnika detekcji.
Nowa konsola umożliwia teraz wgląd w posiadane wszystkie produkty i usługi Eset, co pozwala sprawdzać informacje na temat posiadanego sprzętu, np. zainstalowanego systemu operacyjnego czy rodzaju kart graficznych na stacjach roboczych.
Najnowsze edycje rozwiązania ESET dla firm realizują popularyzowane ostatnio przez Gartnera nowe podejście do ochrony sieci firmowej (Gartner Carta), oferując klientom nie tylko wykrywanie zagrożeń, ale także ocenę ryzyka wystąpienia incydentów w sieci firmowej, przewidywanie i zapobieganie ich wystąpieniu, odpowiednie reagowanie i stały monitoring zdarzeń.
Aktualizacja konsoli do nowej wersji nie obejdzie się bez ingerencji administratorów. Producent przygotował szczegółowy proces migracji i przeniesienia bazy danych. Procedura jest inna dla konsoli zainstalowanej w systemie Windows i inna dla konsoli zainstalowanej jako obraz maszyny wirtualnej.
Czy ten artykuł był pomocny?
Oceniono: 0 razy