360 Total Security 2 beta z pięcioma silnikami antywirusowymi

Producent: Qihu 360 Software Co.
Nazwa: 360 Total Security
Testowana wersja: 2.1.0.1156 Beta


Konkluzje

Ocena redakcji

Aktualna recenzja jest na stronie: http://avlab.pl/qihoo-360-tot…


Firma Qihu 360 Software Co. wydała wersję beta swojego nowego produktu. Co nowego znajdziemy w oprogramowaniu? Na początku należy zaznaczyć, że w odróżnieniu do wersji Internet Security, którą recenzowaliśmy tutaj, wersja Total Security (bo taką nosi nazwę) posiada aż 5 silników antywirusowych. Oprócz występujących silników dostępnych w wersji IS (360 Cloud Scan, QVMII AI, BitDefender) dodano silnik Aviry oraz silnik służący do naprawy systemu (System Repair) w momencie, gdy zostanie zauważone szkodliwe działanie w systemie komputera. Wprowadzenie tej dodatkowej ochrony ma zwiększyć wykrywalność oraz poprawić bezpieczeństwo użytkownika.

Nowy interfejs

Na pierwszy rzut oka zauważamy, że oprogramowanie różni się pod względem interfejsu, jest czytelne i przyjemne dla oka, co sprawia, że nawet początkujący użytkownik nie powinien mieć jakichkolwiek problemów w posługiwaniu się tym oprogramowaniem.

Poprawiono także moduł odpowiedzialny za ocenę i odzyskiwanie niepożądanych zmian wprowadzonych w systemie Windows.

Poprawa wydajności komputera

Dodano nowe funkcje przyspieszania systemu i oczyszczania komputera z niepotrzebnych plików za pomocą jednego kliknięcia, co ma zapewnić lepszą wydajność komputera.

Pomimo, że oprogramowanie nie posiada wszystkich funkcjonalności dostępnych w rozszerzonych wersjach oprogramowania zabezpieczającego, jak np. firewall, antyspam, kontrola rodzicielska, będzie za to rozpowszechniane za darmo łącząc w sobie kilka silników antywirusowych i może okazać się konkurentem nawet dla płatnych wersji oprogramowania zabezpieczającego. Jak będzie naprawdę z wykrywalnością i wydajnością sprawdzimy kiedy producent wypuści wersję finalną. Oprogramowanie jest jeszcze w fazie testów beta, dlatego zaleca się korzystanie z niego jedynie zaawansowanym użytkownikom.

Oprogramowanie w wersji beta możemy pobrać tutaj.Zapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej