Ad-Aware Web Companion - darmowa ochrona przeglądarek od Lavasoft

Producent: Lavasoft
Nazwa: Ad-Aware Web Companion
Testowana wersja: 0.9.653.1180


Konkluzje

Ocena redakcji

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o dobrym programie antywirusowym od Lavasoft (Ad-Aware Antivirus Free). Tym razem mamy średnio-dobre informacje. Producent poinformował o wersji beta nowego programu Ad-Aware Web Companion, który chroni użytkownika przed zagrożeniami w sieci.

Aplikacja ta nie jest dodatkiem ani rozszerzeniem, więc użytkownik nie zobaczy irytujących pasków narzędziowych, które niepotrzebnie zaśmiecają przeglądarkę. Ad-Aware Web Companion będzie działać w tle na pasku zadań systemu Windows, chroniąc przed szkodliwymi witrynami WWW. Całkowicie za darmo.

Najważniejsze funkcje

  • Blokowanie złośliwych linków - aplikacja ostrzega, gdy chcesz odwiedzić niebezpieczną witrynę). Ad-Aware Web Companion bazuje na Malware URL Blocker (MUB) – ochronie, która jest wykorzystywana w Ad-Aware Security (rozwiązanie płatne). Pomimo, że inne funkcjonalności są w fazie beta, mechanizm ochrony przeglądarki jest stabilny (patrz poprzednie zdanie).

  • Strona startowa - pozwala ustawić stronę, która będzie wczytywana przy uruchomieniu przeglądarki. Jeszcze w fazie beta.
  • Domyślny silnik wyszukiwania - pozwoli ustawić domyślną wyszukiwarkę, która jest używana podczas wpisania szukanych słów na pasku przeglądarki. Jeszcze w fazie beta.
  • Web Companion wspara Internet Explorer, Google Chrome i Mozilla Firefox.

I na tym kończą się dobre wiadomości. Przetestowaliśmy ochronę Ad-Aware Web Companion. Nie jest najlepiej. Test polegał na zablokowaniu szkodliwych stron z bezpośrednim dostępem do malware. Aplikacja na 87 szkodliwych linków zablokowała niecałą połowę - 42.

Ad-Aware Web Companion jest tylko opcjonalnym dodatkiem, który należy stosować w połączeniu z dobrym programem antywirusowym. Jesli chciałbyś wypróbować ten program, nic nie stoi na przeskodzie, jednka wiedz, że są zdecydowanie lepsze alternatywy, jak np. BItdefender Trafficlight czy McAfee Siteadvisor.Zapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej