Atak phishngowy na użytkowników EA Sports

Gracze korzystający z popularnej platformy Origin zostali narażeni na atak phishingowy. Pojawiające się w sieci witryny internetowe zazwyczaj ulokowane na popularnych domenach  zachęcają swą treścią do podania danych niezbędnych do logowania pod różnymi pretekstami, np. dodatkowymi punktami do FIFA Ultimate Team. Wymagane do skorzystania z „benefitu” są: adres email, hasło, odpowiedź na pytanie zabezpieczające podane przy rejestracji.

Podanie tychże danych jest równoznaczne z utratą kontroli nad kontem. Jedyną stroną internetową, na której można dokonywać jakichkolwiek zmian w zakresie swego konta jest: www.origin.com bądź witryna producenta www.ea.com oraz aplikacja Origin, pobrana oczywiście z wiarygodnego źródła.

W przypadku wypełnienia formularza na  oszukańczej witrynie należy natychmiast podjąć próbę odzyskania konta na stronie Originu.

Smuci fakt, że opisywane tu zagrożenia phishingowe lokowane są na popularnych domenach przez co identyfikacja oszustwa przez oprogramowania zabezpieczające przedłuża się i najczęściej reagują one zbyt późno, to jest w chwili kiedy twórcy tego typu stron przeniosą je pod nowy adres. Zapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej