AV-TEST: grudniowy test antywirusów przynosi kilka zmian w czołówce

AV-Test opublikowało wyniki z testów programów antywirusowych dla użytkowników indywidualnych. W grudniu 2017 przetestowano 20 rozwiązań do ochrony komputerów z systemem Windows. Najwyższe wyróżnienie — "Top Product" — przyznano oprogramowaniu:

  • AhnLab V3 Internet Security 9.0
  • Avira Antivirus Pro 15.0
  • Bitdefender Internet Security 22.0
  • Kaspersky Lab Internet Security 18.0
  • McAfee Internet Security 20.5
  • Trend Micro Internet Security 12.0
  • VIPRE Security VIPRE AdvancedSecurity 10.1

Osobom, które nie śledzą na bieżąco testów AV-TEST musimy przypomnieć, że wraz z początkiem roku 2016 roku AV-Test po raz pierwszy od roku 2013 nieznacznie zmienił metodologię. Zmiany obejmują platformy sprzętowej dla testów sprawdzających wydajność oraz co najważniejsze — specjalnego certyfikatu “Top-Product”. Teraz, jeśli antywirus zdobędzie w trzech testach co najmniej 17,5 punktów na 18 możliwych (6 za ochronę, 6 za wydajność i 6 za użyteczność) to otrzyma to specjalnie wyróżnienie.

Przed rokiem 2013 producent testowanego antywirusa, aby uzyskać certyfikat musiał zdobyć w ogólnej ocenie przynajmniej 15 punktów. W tamtym czasie każdy deweloper oprogramowania antywirusowego był zobowiązany do zwiększonej pracy na rzecz wykrywalności, wydajności i użyteczności. Obecnie, aby uzyskać certyfikat, wystarczy, że antywirus zdobędzie tylko 10 punktów.

avtest wyniki

Szczegółowe wyniki dostępne są na tej stronie.Dodaj komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.

Zapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej