AV-TEST: test wydajnościowy 23 programów antywirusowych

AV-Test udostępnił badanie, którego wyniki mogą wydawać się nieco kontrowersyjne dla wielu użytkowników. Chodzi oczywiście o wydajność aplikacji antywirusowych w systemie XP, 7 i 8.1 na maszynie wyposażonej w procesor Intel Xeon [email protected] 2.83GHz, 4 GB RAM i dysk twardy o pojemności 500GB.

Badanie składało się z 7 etapów i trwało aż 14 miesięcy. W tym czasie każdy pogram zabezpieczający został poddany szczegółowym testom. A sprawdzono:

1. Szybkość pobierania plików z sieci – w celu odwzorowania identycznego środowiska testowego serwer z plikami dostępny były w innej sieci.
2. Czas wczytywania stron internetowych – do tego testu użyto witryn takich jak Amazon, Yahoo, Apple i Google. Strony uruchamiane były za pomocą przeglądarki Internet Explorer.
3. Czas instalowania aplikacji – zmierzono opóźnienia czasu instalacji programów takich jak Flash Player i Adobe Reader.
4. Czas uruchomienia dużych plików DOC otwieranych za pomocą LibreOffice.
5. Czas kopiowania plików – na zestaw testowy składało się 3,3 GB danych w tym filmy, zdjęcia, grafiki, dokumenty, pliki PDF i programy.

Powyższa grafika przedstawia końcowy wynik. Im mniejszy - tym lepszy. Zastanawiająca może być bardzo dobra wydajność programów takich jak Kaspersky, Bitdefender czy chociażby McAfee.

Analizując jakiekolwiek testy wydajnościowe należy mieć na uwadze, że te same programy mogą w różnym stopniu obciążać komputer o innej konfiguracji sprzętowej. Lecz na końcowy wyniki największy wpływ ma zawsze zastoswane metodologia. Aby się o tym przekonać, sugerujemy zapoznać się z naszym testem wydajnościowym 33 programów płatnych i darmowych. Test dostępny jest na stronie: http://avlab.pl/test-wydajnos…

Pełny raport z testu AV-Test: http://www.av-test.org/en/new…Zapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej