Avira w tarapatach - strona producenta została shakowana

W ostatnim czasie wchodząc na stronę avira.com/en/avira-free-antivirus i avira.com użytkownik został raczony takim oto komunikatem z muzyczką w tle. 

Strona Aviry została podmieniona przez grupę hakerską KDMS Team.

Wyrażają oni sprzeciw przeciwko izraelsko-żydowskiemu nacjonalistycznemu syjonizmowi, który wtrąca się w sprawy wewnętrzne Palestyny. Nie od dzisiaj wiadomo, że oba te państwa nie darzą się wzajemną sympatią. KDMS (utożsamiając się z grupą Anonymous) żądają uwolnienia swoich rodaków z izraelskich więzień.

Na razie nie wiadomo dokładnie jak doszło do podmiany strony. Na pewno nie jest to typowy atak na serwery samego producenta lecz tylko podmiana dnsów i adresów IP serwera hostującego.

Grupa KDMS w ostatnim czasie "wzięła się za" WhatsApp, AVG, RedTube oraz za firmę hostingową LeaseWeb.

Aktualne wiadomości można przeczytać na twitterze grupy KDMS: https://twitter.com/KdmsTeam

 

Tagi


Zapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej