Beta-propozycje Aviry, czyli polepszenie świetnej ochrony

Avira zaprezentowała betę nowego rozwiązania mającego chronić użytkowników przed odwiedzaniem witryn zawierających elementy sklasyfikowane jako szkodliwe. Avira Browser Safety to wygodny pasek narzędzi zintegrowany z wyszukiwarką Google (w przeciwieństwie do rozwiązania Ask znanego ze stabilnych wydań produktu).

Przykładowa ocena

Co ważne, działa on automatycznie, oznacza odpowiednim kolorem wyniki wyszukiwania w Google, nie zauważyłem także wpływu na czas wczytywania poszczególnych zasobów sieciowych, a sam toolbar został ukryty i aby go zobaczyć należy najechać myszką na pole adresu. Dzięki ciekawemu interfejsowi i działaniu w tle, ten skuteczny i niewymagający obsługi dodatek może okazać się lekarstwem na problemy z malware pobieranym za pomocą przeglądarki.

Interfejs

Na tę chwilę Browser Safety dostępny jest na przeglądarki: Google Chrome i Mozilla Firefox. Pobieranie i rejestracja w programie testów BETA: betacenter.avira.com

To jednak nie koniec nowości zaprezentowanych przez producenta popularnej parasolki. Darmowy antywirus zostanie niebawem wyposażony w moduł ochrony przed nowymi zagrożeniami za pomocą identyfikacji uruchamianych programów w chmurze, z kolei malware zgnieżdżony w systemach użytkowników będzie skuteczniej usuwany. Już teraz klienci Aviry mogą łączyć usługi producenta poprzez instalację oprogramowania zabezpieczającego, bezpiecznego on-line backupu dla najważniejszych plików (za darmo przestrzeń 5GB) oraz antywirusa z funkcją antykradzieżową przeznaczonego na urządzenia mobilne (również bezpłatnie).

Ci użytkownicy, którzy zdecydują się na zakup pakietu Internet Security otrzymają ponadto program Aviry przeznaczony do optymalizacji systemu Windows.

Więcej: www.avira.comZapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej