Bitdefender 2014 ochroni Twoje płatności

Zwycięzca szeregu testów, posiadający najlepszą obok Trend Micro i McAfee ochronę przed oszustwami internetowymi. Bitdefender dostępny już w wersji 2014 Beta! Zmiany nowego wydania zdają się być kosmetyczne. Przede wszystkim pochwalić należy odnowiony interfejs, wyglądem kafelków przypominający stylistykę Metro Windowsa 8.

Okno główne

Nowe wydanie bezwzględnego dla wirusów Bitdefendera będzie jeszcze bardziej oszczędne dla zasobów systemu klienta, w dodatku ciągle zapewniając wysoki poziom ochrony dzięki modułom takim jak:

 • antywirus z antyspyware
 • zapora sieciowa z blokadą ataków hakerskich
 • automatyczna analiza behawioralna

W przypadku nieznanej aplikacji moduł sprawdzana plik przy użyciu analizy heurystycznej i odpowiednio klasyfikuje go wg współczynnika zagrożenia. Jest to wskaźnik pokazujący prawdopodobieństwo z jakim aplikacja stwarza zagrożenie dla systemu operacyjnego. Współczynnik zagrożenia obliczany jest przy użyciu analizy heurystycznej opartej na dwóch typach kryteriów:

 • statyczne (takie jak informacje o pliku wykonywalnym aplikacji: rozmiar, data utworzenia itd.)
 • dynamiczne, które są wykorzystywane przy symulowaniu działania aplikacji w środowisku wirtualnym (analiza odwołań aplikacji do funkcji systemowych)

Dzięki współczynnikowi zagrożenia możliwe jest wykrywanie zachowania typowego dla malware. Im mniejszy współczynnik zagrożenia, tym więcej akcji aplikacja może wykonywać w systemie.

 • system przeciwdziałania włamaniom i szkodliwym akcjom
 • kontrola rodzicielska, najlepsza wśród znanych oprogramowań zabezpieczających
 • obrona przed fałszywymi witrynami internetowymi oraz zasobami sieciowymi zawierającymi malware
 • Pc- Tuner, oczyszczający system ze starych, niepotrzebnych elementów
 • magazyn plików użytkownika (zaszyfrowany i zabezpieczony hasłem)
 • technologia Sandbox pozwalająca na uruchomienie przeglądarki w izolowanym środowisku
 • SafePay - przeglądarka służącą do wykonywania przelewów bankowych niezależna od działania programów w sytemie klienta
 • tryb ratunkowy Bitdefender, pozwalający na uruchomienia specjalnego środowiska Linux w czasie kiedy Windows zostanie zablokowany np. przez szkodnika typu Ransomware

oraz całkiem nowa funkcja tzw. portfela.

Bitdefender Wallet to menedżer najróżniejszych haseł, poczynając od loginów do Facebooka czy poczty e-mail, kończąc na danych logowania do sieci Wifi czy witryn bankowości elektronicznej. Wszystkie wprowadzane przez nas loginy i hasła zapamiętuje i w sposób automatyczny uzupełnia je podczas wizyty na danej stronie internetowej. Współpracuje z przeglądarkami Internet Explorer, Google Chrome i Mozilla Firefox. Moduł ten wymaga określenia jednego nadrzędnego hasła bezpieczeństwa, o które prosi zaraz po uruchomieniu systemu lub w przypadku włączenia przeglądarki (można zadecydować).

Należy przyznać, ze najnowsze wydanie jednego z najpopularniejszych pakietów zabezpieczeń na rynku rokuje duże nadzieje na dalsze sukcesy w walce z cyberprzestępcami i to w sposób łatwy w zrozumieniu i automatyczny.Zapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej