Bitdefender, Kaspersky i Trend Micro wyróżnione przez AV-Test

AV-Test w ostatnich dniach opublikował wyniki z dwóch testów, konkretnie z testu antywirusów dla użytkowników indywidualnych (Windows 8.1) oraz mikro firm, jak i rozwiązań ochronnych dla małego i średniego biznesu (Windows 10). W obu przypadkach, wyróżnienie TOP PRODUCT za maksymalną liczbę punktów (18/18) uzyskały aplikacje zabezpieczające firm: Bitdefender, Kaspersky Lab oraz Trend Micro (produkt ostatniego producenta uzyskał specjalną rekomendację w teście programów dla użytkowników domowych).

Caption

Warto tutaj przypomnieć, że wraz z początkiem roku 2016 AV-Test nieznacznie zmienił metodologię testów od roku 2013. Zmiany dotyczą przyznawanego specjalnego certyfikatu “AV-Test TOP-PRODUCT” oraz platformy sprzętowej dla testów wydajnościowych. Jeśli antywirus zdobędzie w trzech testach co najmniej 17,5 punktów na 18 możliwych (po 6 za ochronę, 6 za wydajność i 6 za użyteczność), to otrzyma powyższy grant.

Przed rokiem 2013, program, aby uzyskać certyfikat potwierdzający skuteczność, musiał zdobyć przynajmniej 15 punktów. W tym okresie, każdy producent oprogramowania antywirusowego musiał dokładać większych starań niż teraz i bardziej pracować nad wykrywalnością, wydajnością i użytecznością. Obecnie, aby uzyskać certyfikat wystarczy, że program zdobędzie 10 punktów. W dodatku, antywirus, który zdobędzie taką samą ilość punktów, lecz jego ochrona będzie znacznie słabsza od programów innych dostawców, "ważność / prestiż" certyfikatu ma takie same znaczenie.

Nowy certyfikat “AV-Test TOP-PRODUCT” jest powrotem do korzeni. Do czasów, kiedy tylko najlepsze programy uzyskiwały potwierdzenie skuteczności.Komentarze

SebaKomp pon., 06-02-2017 - 17:19

Mam na tablecie z Win10 Trend Micro AV+, a na laptoku Pandę Pro AV.

Zapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej