CNET shakowany przez grupę hakerów z Rosji

Rosyjska grupa hakerów o nazwie w0rm twierdzi, że wykradła bazę danych ponad miliona użytkowników serwisu CNET, w tym ich nazwy, e-maile i zaszyfrowane hasła. Jeżeli posiadasz więc konto w CNET, trzeba pomyśleć nad zmianą hasła w tym serwisie oraz wszędzie tam, gdzie hasło dostępowe było takie samo.

CNET przyznał, że hakerzy włamali się do niektórych serwerów kilka dni temu, a dostęp do bazy danych użytkowników uzyskali z zewnętrznej strony. 

Wczoraj baza danych została wystawiona na sprzedaż za pośrednictwem serwisu Twitter za niecałe 622 dolary - 1 Bitcoin. Dlaczego tak tanio? Jeden z hakerów twierdzi, że włam i kradzież miał na celu zrówcenie uwagi na kwestie bezpieczeństwa serwisu, i w żadnym wypadku nie chcieli narażać niewinnych użytkowników. Miejmy nadzieję, że tak jest. Oby sprzedaż bazy danych okazała się tylko szantażem CNET-u.

Grupa w0rm w przeszłości włamywała się też do BBC, Adobe i Bank of America.

źródło: BitdefenderZapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej