Cyberprzestępcy podszywają się pod Kaspersky Lab Polska

Kaspersky Lab Polska informuje o pojawieniu się masowej wysyłki potencjalnie niebezpiecznych e-maili, w których atakujący podszywają się pod Kaspersky Lab Polska. Firma Kaspersky Lab Polska nie ma nic wspólnego z wysyłką tych wiadomościami.

Wiadomości docierające do użytkowników posiadają temat:

"Uwaga! Wykryto szkodliwe oprogramowanie w Twoim telefonie!" i nakłaniają użytkownika do zainstalowania załączonej aplikacji na system Android.

Załączamy zrzut ekranu tej wiadomości. Wiadomości nie zawierają błędów ortograficznych i gramatycznych, co dość mocno wskazuje na polskie korzenie twórców ataku.

Informujemy, że Kaspersky Lab Polska sp. z o. o. nigdy nie wysyła wiadomości, w których użytkownicy są proszeni o zainstalowanie aplikacji znajdującej się w załączniku.

źródło: Kaspersky LabZapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej