Czy użytkownicy właściwie chronią swoje komputery?

Producent oprogramowania antywirusowego Kaspersky przygotował infografikę przedstawiającą wyniki ankiet, które poszczególne oddziały Kaspersky Lab przeprowadziły wśród swoich Fanów na Facebooku na całym świece. W ankietach pytali o to, ile komputerów użytkownicy pozostawiają bez ochrony. Odpowiedzi były różne w zależności od kraju, wskazując Brazylijczyków jako posiadaczy największej liczby niechronionych komputerów, natomiast Japończyków, Niemców i Polaków jako użytkowników najbardziej dbających o ochronę komputerów.

Większość ludzi używa obecnie kilku różnych urządzeń cyfrowych - komputerów, smartfonów i tabletów - z których wszystkie posiadają dostęp do internetu. Jednak, nie wszystkie te urządzenia są w równym stopniu chronione przez użytkowników, szczególnie gdy posiadają oni kilka komputerów. Pozytywną informacją jest to, że użytkownicy z Polski wykazują się dużą świadomością w sferze bezpieczeństwa IT i traktują ochronę swoich komputerów z należytą powagą.

Poniżej infografika.Zapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej