Dzieci w sieci, czyli nieograniczone korzystanie z Internetu

AVG opublikowało na swoim blogu informacje nt przeprowadzonej ankiety pod koniec 2013 roku, w której to producent pytał o stosunek rodziców do kupowania przez nich sprzętu elektronicznego i ilości czasu jakie najmłodsze pociechy spędzają ze smartfonem lub tabletem w ręce. A oto jej wyniki:

  • 73% respondentów jest skłonnych podarować dziecku urządzenie, którego sami wcześniej nie obsługiwali,
  • 26% z nich korzysta ze specjalnego profilu lub strefy dziecka na urządzeniach swoich pociech – pomimo tego, iż 82% jest świadomych o istnieniu takiej opcji (to bardzo dużo. Winne zatem jest… lenistwo).
  • 40% badanych rodziców przyznaje się, że czują oni „niepokojący przymus” ze strony zarówno swojego dziecka (68%), jak i jego rówieśników (52%).

Poniżej infografika przedstawiająca szczegółowe dane:

Wnioski są zatrważające, a szczególnie interesujący jest ostatni zapis. 95% rodziców rozmawiało lub ma zamiar rozmawiać z dzieckiem nt bezpieczeństwa w sieci. Tylko nie wiemy jaki jest promil rodziców, którzy rozmawiali a jaki 'mam zamiar porozmawiać'. Drugą sprawą jest to, czy rodzice mają podstawowe pojęcie o zagrożeniach czyhających w sieci? Wbrew pozorom nie są to tylko wirusy - SCAM na Facebooku

źródło: AVG.plZapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej