ESET Smart Security 8 beta

Producent: ESET
Nazwa: Smart Security
Testowana wersja: 8.0.103.0: BETA


Konkluzje

Ocena redakcji

Po ostatniej beta-premierze AVG przyszła kolej na kolejnego producenta. Słowacy wydali wersję nr 8 swoich flagowych programów ESET. Wersje BETA obejmują ESET Nod32 Antivirus 8 oraz ESET Smart Security 8. Czy i tym razem producent nic nowego nam nie zaproponuje oprócz zmiany GUI oraz poprawienia błędów?

Nowości w wersji 8

Nie ma tego za wiele, jednak zaimplementowane nowe funkcje mogą istotnie wpłynąć na poziom bezpieczeństwa. Zarówno ESET NOD32 jak i Smart Security 8 zaktualizowane zostały o nowe funkcje ochrony antywirusowej przed botnetami i przed exploitami, a ponadto:

  • Nowość: Dodano nowy tryb: "Tryb Smart" dla modułu HIPS, coś pomiędzy trybami automatycznym i interaktywnym. Ilość komunikatów znacząco zmniejszy się, nie wpływając na poziom bezpieczeństwa.

  • Nowość: Ochrona przed botnetami, która ma za zadanie chronić komputer przed "transformacją" w komputer zombii. Ochrona będzie wykrywać działalność złośliwego oprogramowania analizując modele komunikacji i protokoły sieciowe, co zabobieży kontrolowaniu komputera poprzez serwer C&C. Nowy technologia uchroni użytkowników przed wykorzystaniem ich komputerów np. do rozsyłania spamu.

  • Ulepszenie: Bloker exploitów, który od wersji 8 obsługuje Javę, co na pewno przyczyni się do poprawy wykrywania i ochrony przed takimi zagrożeniami. 
  • Ulepszonie: Modułu do skanowania pamięci, który działa w połączeniu z blokerem exploitów zapewniając wzmocnienie ochrony przed złośliwymi programami zaprojektowanymi w celu uniknięcia wykrycia przez antywirusy.


Zapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej