F-Secure PSB – nowa wersja pakietu do zabezpieczania urządzeń końcowych w firmach

Firma F-Secure przedstawia nową wersję Protection Service for Business – flagowego pakietu do zabezpieczania urządzeń końcowych. PSB oferuje ulepszoną technologię ochrony behawioralnej dla komputerów Windows oraz Mac w firmach. Według raportu Allianz 2017 Risk Barometer, przedsiębiorcy postrzegają incydenty związane z cyberbezpieczeństwem jako trzecie największe zagrożenie dla swojej działalności. Obawy są uzasadnione, ponieważ każdego dnia wykrywane są nowe rodzaje złośliwego oprogramowania. Dotyczy to również użytkowników rozwiązań Apple – w pierwszej połowie 2017 roku wykryto więcej malware’u atakującego komputery Mac niż w całym 2016 roku. W dodatku 60% stanowiło oprogramowanie szpiegujące, a na kolejnych miejscach znalazły się trojany bankowe (20 proc.) oraz oprogramowanie wymuszające okupy – ransomware (15 proc.). Jedna trzecia wykrytego oprogramowania została wykorzystywana w tzw. atakach ukierunkowanych na firmy.

Przedsiębiorstwa mają wystarczająco dużo problemów związanych z IT nawet bez cyberzagrożeń. Zbyt duże inwestycje na rzecz ochrony mogą nieco spowolnić produktywność i pochłonąć zasoby, ale zaniechania będą kosztowały jeszcze więcej – szczególnie w sytuacji, gdy wszystkie komputery są zablokowane przez ransomware i trzeba to wytłumaczyć swojemu inwestorowi, szefowi lub klientom. Najważniejsze jest odnalezienie złotego środka pomiędzy stałym rozwojem biznesu a potrzebą zabezpieczenia się przed rosnącą liczbą ataków – mówi Sean Sullivan, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa w F-Secure.  

PSB wykorzystuje technologię, która zdobyła nagrodę AV-TEST Best Protection pięć razy w ciągu ostatnich sześciu lat.

Protection Service for Business to rozwiązanie zabezpieczające, które działa w chmurze i jest łatwe we wdrożeniu, a jednocześnie wystarczająco rozbudowane, aby zapewnić firmom niezbędną ochronę.

Nowa wersja Protection Service for Business to pierwsze rozwiązanie, które zintegrowano z technologią F-Secure XFENCE przeznaczoną do ochrony komputerów Mac. Firma początkowo wydała XFENCE jako narzędzie w wersji beta dla zaawansowanych użytkowników w kwietniu, a obecnie połączyła funkcje XFENCE z wchodzącym w skład Protection Service for Business rozwiązaniem Computer Protection for Macs. F-Secure XFENCE na życzenie użytkownika blokuje procesom i aplikacjom dostęp do plików, danych, a nawet mikrofonów, klawiatur i kamer internetowych. Działa jak zapora dla plików, która przykładowo uniemożliwia złośliwemu oprogramowaniu typu ransomware zaszyfrowanie plików w zainfekowanym urządzeniu.

Główne zmiany wprowadzone w pakiecie Protection Service for Business to:

  • Nowa wersja behawioralnego mechanizmu detekcji F-Secure DeepGuard dla Windows, która wykorzystuje w większym zakresie sztuczną inteligencję do podejmowania decyzji dotyczących złośliwych plików i procesów bez konieczności ingerencji użytkownika;
  • Ulepszona zapora sieciowa, która zapewnia kompatybilność z aplikacjami oraz urządzeniami firm trzecich i oferuje ekspercki zestaw reguł F-Secure pomagających zwalczać zagrożenia związane z samoistnym rozprzestrzenianiem się złośliwego oprogramowania;
  • Łatwe zarządzanie profilami, które ułatwia administratorom IT planowanie skanów, grupowanie profilów, filtrowanie produktów.
  • Nowa funkcja Device Control, która zapobiega używaniu nieautoryzowanych urządzeń, takich jak pamięci USB, zewnętrzne dyski twarde czy kamery internetowe.

Rozwiązanie F-Secure Protection Service for Business jest dostępne w autoryzowanej sieci dystrybutorów.Zapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej