Facebook stawia na bezpieczeństwo wraz z F-Secure i Trend Micro

Użytkownicy Facebooka mogą teraz mieć więcej pewności co do bezpieczeństwa swoich kont online. Dzięki współpracy największej platformy społecznościowej z firmami dostarczającymi rozwiązania bezpieczeństwa - Trend Micro oraz F-Secure, powstał system internetowy do ochrony kont użytkowników.

Facebook wspólnie z Trend Micro i F-Secure opracował darmowe oprogramowanie do zapobiegania, wykrywania zagrożeń, w tym blokowania złośliwych linków i stron wymuszających likejacking. 

Jak to wszystko działa?

Gdy Facebook wykryje, że urządzenie z którego odbywać się będzie logowanie zachowuje się w sposób podobny do malware, powiadomi o tym użytkownika pokazując mu ekran o infekcji złośliwym oprogramowaniem i zaproponuje skorzystanie z darmowych skanerów kont opracowanych przez F-Secure i HauseCall od Trend Micro. Użytkownik będzie mógł wybrać z jakiego skanera chce skorzystać. 

Każdy produkt zawiera różne sygnatury szkodliwego oprogramowania i nadaje się do skanowania różnych rodzajów zagrożeń. Pobrany i uruchomiony skaner nie będzie wpływał na korzystanie z Facebooka. W czasie skanowania, użytkownik będzie mógł korzystać z platformy społecznościowej jak do tej pory. Po zakończeniu operacji skanowania, otrzymane powiadomienie zawierające wyniki będzie można przejrzeć. 

Facebook również informuje, że w przyszłości zaoferuje dodatkowe opcje bezpieceństwa. 

Więcej na temat skanera F-Secure: http://www.f-secure.com/en/we…

I na temat skanera Trend Micro: http://avlab.pl/nowy-skaner-a…

źródło: FacebookZapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej