Fałszywy Norton Internet Security 2016 w sieci do pobrania

Nie ma jeszcze wersji beta produktów Symantec’a 2016 / version 26.* a oprogramowanie Norton Internet Security 2016 jest już do pobrania w sieci. Oczywiście aplikacja ta nie ma nic wspólnego z programem zabezpieczającym. Z Nortonem łączy je jedynie wspólna nazwa instalatora.

Informacje o fałszywym antywirusie podała Carrie Smith na swoim kanale społecznościowym. Według serwisu hxxp://myfreemediacloud.com/download.php?name=* - gdzie „*” dowolna nazwa np. Norton Security, Norton Internet Security 2016 lub jakakolwiek inna – pobranie aplikacji spowoduje instalację niechcianego oprogramowania, które spowodować może zalanie użytkownika reklamami i oprogramowaniem adware.

Downloader wykrywany jest jak szkodliwe przez sam produkt Symanteca.

Zalecamy pobieranie oprogramowania antywirusowego wyłącznie z oficjalnych stron producenta.Komentarze

andrzejjajko czw., 16-04-2015 - 21:08

Dzięki za ostrzeżenie

Zapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej