Fałszywy SMS: "Potrzebna krew B Rh-. Kontakt Marzena Czyz"

Z pewnością nasi stali czytelnicy wiedzą, w jaki sposób radzić sobie z podobnymi oszustwami — a właściwie jak sobie nie radzić, bo najlepiej zignorować tej kategorii scamowe łańcuszki. Jeżeli dotarła do was podobna informacja, to po prostu ją zignorujcie i poinformujcie o oszustwie swoich znajomych. Niewprawione w cyberboju osoby z pewnością mogą dać się nabrać i w konsekwencji zapisać się do subskrypcji SMS premium:

Oryginalna treść wiadomości SMS:

Proszę prześlij wiadomość dalej, jak największej ilości osob ! Potrzebna jest krew dla dziecka chorego na bialaczke BRh- to bardzo rzadka grupa krwi. Kontakt: Marzena Czyz 515 250 700. BARDZO PILNE!

Wiadomość SMS dociera do losowo wybranych użytkownik. Pewnie zastanawiacie się, w jaki sposób oszust wszedł w posiadanie numerów telefonów? Jest na to kilka sposobów i można do tego celu wykorzystać:

  • skrypty dostępne za darmo w serwisie GitHub do zbierania numerów telefonów ze stron internetowych i forów;
  • bazy danych z numerami telefonów, które pochodzą ze zhackowanych stron internetowych i są dostępne w sieci Tor;
  • wyszukiwarki internetowe;

Wielce niemoralne jest, aby dorabiać się na życiu i krzywdzie ludzkiej, dlatego oszustowi z całego serca życzymy niepomyślności i przewlekłej choroby. Natomiast czytelników uczulamy, aby w podobnych przypadkach dokładnie sprawdzali wiarogodność podobnych informacji. Internet, znajomi, sieci społecznościowe i portale specjalizujące się w cyberbezpieczeństwie, to najskuteczniejsze i najszybsze sposoby, aby ujawnić złe zamiary oszusta. I najważniejsze — jeśli nie jest to w ostateczności konieczne, nie podawajcie swoich numerów telefonów w internecie.Dodaj komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.

Zapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej