Fałszywy WhatsApp - nie daj się nabrać bo dołączysz do botnetu

Dancho Danchev, niezależny bloger oraz ekspert z dziedziny cyberbezpieczeństwa wraz z analitykami Webroota poinformowali, że udało się im przechwycić kampanię spamu, która trwała od przynajmniej miesiąca.

Wektorem tej kampanii byli potencjalni użytkownicy bardzo popularnej aplikacji do rozmów tekstowych i głosowych - WhatsApp. Cyberprzestępcy rozsyłali spam tj. wiadomości mejlowe z informacją o rzekomej nieodczytanej wiadomości głosowej znajdującej się w załączniku.

Co najlepsze w tej wiadomości, po otworzeniu z załącznika pliku o nazwie voicemail.exe użytkownik dołączał do botnetu, machiny, która była wykorzystywana do kolejnej porcji... spamu. Tak oto zamykało się błędne koło.

MD5 pliku: 41ca9645233648b3d59cb52e08a4e22a

źródło: Webroot

 

 Zapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej