Google blokuje dostęp dla mniej bezpiecznych aplikacji

Google informuje, że dodało opcję blokowania logowania w aplikacjach i urządzeniach, które nie korzystają z nowoczesnych standardów bezpieczeństwa, ze względu na możliwość łatwiejszego włamania się na konta użytkowników.

Poniżej przedstawiamy listę przykładowych aplikacji nie obsługujących najnowszych standardów bezpieczeństwa, są to np.:

  • aplikacja poczty w iPhone lub iPad z iOS 6 lub starszy,
  • aplikacja poczty w telefonie z systemem Windows poniżej wersji 8.1,
  • niektóre programy pocztowe, jak np. Microsoft Outlook lub Mozilla Thunderbird.

Dostęp do konta

W celu zabezpieczenia konta istnieje możliwość zablokowania mniej bezpiecznym aplikacjom dostępu, w wyniku czego podczas procesu logowania zobaczymy komunikat Hasło niepoprawne. W takim przypadku mamy dwie możliwości działania:

  • uaktualnienie do najnowszej wersji oprogramowania aplikacji, która korzysta z najnowszych środków bezpieczeństwa (wszystkie produkty Google np. Gmail wykorzystują najnowsze środki bezpieczeństwa),
  • pozwolenie na logowanie do mniej bezpiecznych aplikacji za pomocą konta Google poprzez ustawienie opcji Dostęp dla mniej bezpiecznych aplikacji na wartość Włącz. Należy pamiętać, że opcja ta nie jest zalecana, ponieważ ułatwia dostanie się do naszego konta przez niepowołane osoby.

źródło: Pomoc GoogleZapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej