„HACKED-ROUTER-HELP-SOS-HAD-DUPE-PASSWORD” — twój Mikrotik lub Ubiquiti też ma taką nazwę hosta?

Wyszukiwarka Shodan to prawdziwa skarbnica informacji. Tym razem mówi nam o:

Ankit Anubhav z NewSky Security mówi, że jego obserwacje tego incydentu, które trwają już od 2016, przyniosły teraz realny wpływ na bezpieczeństwo. Urządzeń „zhackowanych” jest cała masa, w dodatku ich użytkownicy skarżą się na forum producenta, że faktycznie ktoś na ich routery zalogował się, używając domyślnego loginu i hasła.

Na szczęście wygląda na to, że ktoś chciał tylko zwrócić uwagę na skalę problemu identyfikując urządzenia w wyszukiwarce Shodan. Trzeba przyznać, że zrobił to twórczo i prawie tak samo spektakularnie jak włamywacze, którzy po zhackowaniu urządzenia dostępnego w sieci tworzyli nowego użytkownika z poświadczeniami „mother / fucker”.Zapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej