Jak usunąć dowolny film z YouTube – już załatana luka w zabezpieczeniach

Programista Kamil Hismatullin znalazł lukę w zabezpieczeniach popularnego serwisu YouTube, dzięki której mógł usunąć dowolny film, a nawet wszystkie filmy, jakie kiedykolwiek zostały wysłane na serwery YT. Jak sam przyznaje, pokusa usunięcia wszystkich filmów z Justinem Bieberem była wielka. 
Swojego odkrycia dokonał spoglądając w kod YouTube Creator Studio, z poziomu którego można było jednym kliknięciem usunąć dowolny film w serwisie. Swoim odkryciem podzielił się z administratorami serwisu, którzy zareagowali błyskawicznie i w ciągu kilku godzin załatali lukę w zabezpieczeniach.

Jak każdy uczciwy zgłaszający tego typu błędy został wynagrodzony kwotą w wysokości 5 tysięcy dolarów. Więcej informacji: https://www.youtube.com/watch?v=_Z-LZgrzv8Y

Film Kamila pokazujący już usunięty błąd : https://www.youtube.com/watch?v=NarxB7NG6e0Zapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej