Kaspersky Fake ID Scanner - bezpłatny skaner luk bezpieczeństwa dla systemu Android

Producent: Kaspersky
Nazwa: Kaspersky Fake ID ScannerKonkluzje

Ocena redakcji

W ostatnich paru miesiącach nie brakowało doniesień na temat nowo odkrytych luk w systemie Android. Z myślą o poprawie bezpieczeństwa Kaspersky Lab udostępnił skaner Kaspersky Fake ID Scanner, który ma za zadanie wyszukiwać luki, które mogą narazić użytkownika na utratę danych, prywatność i pieniądzy. 

Narzędzie to skanuje smartfon w poszukiwaniu luk i podopowiada użytkownikowi, które z zainstalowanych aplikacji obniżają poziom bezpieczeństwa. Jednak aplikacja ta nie łata znalezionych luk, tylko proponuje zakup i instalację płatnego mobilnego antywirusa Kaspersky Internet Security for Android.

Naszym zdaniem słowo "Fake" w nazwie jest jak najbardziej na miejscu. Kaspersky Fake ID Scanner "zachowuje się" w podpobny sposób jak fałszywe oprogramowanie (scareware), które skanuje komputer pod kątem błędów, wirusów i porponuje ich usunięcie po zakupie wersji Pro.  Kaspersky Fake ID Scanner działa podobnie, z tą różnicą, że wyszukuje prawdziwe luki i proponuje ich załatanie, jednak wymusza w ten spobób kupno wersji płatnej mobilnego antywirusa Kaspersky Internet Security for Android.

Fake Kaspersky.

Kaspersky Fake ID Scanner posłuży właścicielom urządzeń z Androidem od wersji 2.3 Jeśli ktoś chce pobrać: Bezpłatne pobieranie z Google Play Screeny poniżej.

źródło: Kaspersky LabZapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej