Klienci mBanku ponownie na celowniku złodziei internetowych

Kaspersky Lab na swoim profilu społecznościowym informuje o wykrytych ponownych próbach ataku złodziei internetowych na klientów mBanku. Oszuści w przygotowanej wiadomości wykorzystując hasło reklamowe mBanku namawiają odbiorców do otwarcia załącznika, który zawiera malware pozwalające na przejęcie kontroli nad komputerem.

Co można zrobić w tej sytuacji?

  • Przede wszystkim zainstalować renomowane oprogramowanie antywirusowe, które skutecznie chroni przed szerokim spektrum zagrożeń. 
  • Po drugie nie klikać w załączniki w podobnych wiadomościach od jakichkolwiek instytucji finansowych.
  • Po trzecie dokładnie sprawdzić nagłówek nadawcy.
  • Po czwarte przeczytać treść. Zwracaj uwagę na błędy w pisowni.
  • Po piąte pamiętaj, że bank nigdy bez Twojej zgody i wiedzy nie wyśle Ci "oferty" na adres e-mail.

P.S Tak nawiasem hasło reklamowe mBanku "Gwarantujemy oprocentowanie niższe niż najniższe" jest co najmniej kiepskie, żeby nie powiedzieć "najkiepściejsze". Czy może być coś mniejszego niż najmniejsze? :]

image: Kaspersky Lab


Komentarze

Wojtek Lesinski śr., 17-09-2014 - 23:24

O dziwo na moj mail (sciagacz wszystkich zablokowanych kont bankow w PL)) jeszcze nic nie przyszlo.. hym. Obrazili sie?

Zapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej