Koncepcje interfejsu dla ESET Smart Security 8

W sierpniu firma ESET wydała wersję beta produktu ESET Smart Security 8. Interfejs oprogramowania nie uległ zmianom, więc graficy-eztuzjaści postanowili zaproponować swoje własne koncepcje interfejsu dla programu publikując swoje efekty w serwisie DeviantArt.

Firma ESET jako jeden z niewielu producentów od dłuższego już czasu wykorzystuje w swoich produktach ten sam interfejs (lub lekko zmodyfikowany) i cieszy się on poparciem wśród wielu użytkowników. Jednak trend ten nie każdemu podoba się. Ludzie zaczynają marudzić (eh.. nikomu nie dogodzi w 100 %).

Interfejs oprogramowania ESET Smart Security 8 BETA - oficjalny

W serwisie DeviantArt znajdziemy dwie ciekawe propozycje interfejsu. Obie koncepcje przedstawiamy poniżej.

Propozycja użytkownika darrenbarlow

Propozycja interfejsu stworzona przez darrenbarlow DeviantArt

Widzimy tutaj, że projektant skorzystał ze standardów wyznaczonych przez styl Metro w systemie Windows 8. Interfejs jest zoptymalizowany pod kątem ekranów dotykowych, czym nie może się pochwalić oficjalna wersja oprogramowania (GUI przypomina mi trochę elementy Kasperskiego z wersji 2015).

Propozycja użytkownika WarrenClyde

Propozycja interfejsu stworzona przez WarrenClyde DeviantArt

Ta koncepcja wykorzystuje w dużej mierze układ interfejsu znanego z oprogramowania ESET, do którego użytkownicy są przyzwyczajeni. Nie znajdziemy tutaj zbyt wielu elementów stylu Metro – sam projektant nazywa je stylem semi-Metro. Styl ten ma rozpocząć przejście na nowy trend w dziedzinie wyglądu oprogramowania.

A Tobie, która propozycja interfejsu przypadła do gustu i chciałbyś ją zobaczyć w wersji 8 oprogramowania ESET?

 
  online poll by Opinion Stage  

źródło: comss.ruZapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej