Luka na stronie internetowej firmy Arcabit

Podczas przeglądania stron firm antywirusowych, zainteresował mnie szczególnie przypadek strony firmy Arcabit, gdzie zupełnie przypadkowo odkryłem błąd typu LFI (Local File Inclusion). Ta luka pozwala na wczytanie dowolnego pliku z serwera, znając jego miejsce w strukturze plików. Może służyć również do zdalnego kodu poprzez "php://input" .

Standardowo, zgłosiłem go pisząc e-mail na adres główny - niestety zero reakcji z ich strony przez tydzień. Dlatego chciałbym pokazać iż luka naprawdę istnieje:

Local File Inclusion i wczytany plik /etc/passwd

Dziwi mnie podejście tak poważnej firmy z branży bezpieczeństwa na informacje o takim błędzie, no ale przecież każdy jest tylko człowiekiem. Na przyszłość lepiej jednak sprawdzać kod i skrypty w lepszy, dostępniejszy sposób i używać polecenia "chmod" oraz "chown".Zapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej